FLUX 3D ،یک ماژول پرینتر سه بعدی،اسکنر و قلم زن لیزری

اگر شما جزء کسانی هستید که کم و بیش اخبار دنیای تکنولوژی را دنبال می کنید، بدون شک با پرینترهای سه بعدی آشنایی ناچیزی دارید، اما چیزی که قرار است در این خبر به ان اشاره کنیم، قطعا از دید ما متفاوت بنظر می آید. FLUX، یک پرینتر ماژولار سه بعدی است که سازندگان آن را به عنوان "اولین پرینتر ماژولار جهان" شرح داده اند. از فلاکس می توانید همچنین به عنوان اسکنر سه بعدی و قلم زن لیزری استفاده نمایید.

FLUX 3D printer

پرینتر ۳D FLUX برای چاپ اشیا از موتور پله ای (Stepper Motor) استفاده می نماید. اسکنر سه بعدی داخلی به کاربران اجازه نسخه بردارى آسان اشیای سه بعدی را بدون نیاز به نرم افزار خاصی می دهد. ماژول قابل تعویض دستگاه هم دارای یک هد لیزر ۲۰۰mW است که توانایی برای انجام حکاکی لیزری را فراهم می آورد.

FLUX 3D printer

ماژول های اضافی بر روی کارت وجود دارد که شامل dual extruder (نمونه های سه بعدی را به صورت چند رنگ می سازند)، یک اکسترودر سرامیکی و حتی pastry extruder می باشد. ماژول اپن SDK به دیگر مهندسان اجازه می دهد تا ایده های خود در مورد ماژول های مختلف را ارائه داده و آنها را برای جامعه کاربری به اشتراک بگذارند.

FLUX 3D printer

تیم پشت فلاکس به دنبال بودجه ۱۰۰ هزار دلاری در کمپین کیت استارتر است. حداقل بیعانه ۴۹۹ دلار است که یک کیت کامل فلاکس با ۵۰۰ گرم مواد چاپ PLA را به اولین حامیان ارائه خواهد داد. ۸۰ دلار اضافی هم برای ماژول حکاکی لیزری مورد نیاز است که با مجموعه ای از عینک های ایمنی لیزری همراه می باشد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code