EBEM , سریع ترین پرینتر سه بعدی فلز

در سال ۲۰۰۹، Sciaky، پیشروترین شرکت در فناوری ساخت افزایشی در جهان و جوشکاری پرتوی الکترونی، فرایند ساخت افزایشی پرتو الکترونی (EBAM) خود را برای صرفه جویی در زمان و هزینه در ساخت قطعات فلزی و نمونه های دارای ابعاد بزرگ و ارزش زیاد، ارائه کرد. اکنون، شرکت تابعه صنایع خدماتی Phillips، از تجهیزات گسترش یافته سیستم های پرینت سه بعدی با EBAM با گزینه های جدیدی برای قطعات متوسط، بزرگ و بسیار بزرگ پرده برداشته است که آن را به مقیاس پذیرترین سیستم پرینت سه بعدی فلزی در بازار (از نظر پوشش کاری) برای قطعات دارای طول ۲۰۳ میلیمتر تا ۵٫۸ متر (۱۹ فوت) ساخته شده از فلزات گران بها مانند تیتانیوم، نیوبیم، تانتال، تنگستن، آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، اینکونل و غیره تبدیل کرد.

EBEM  , سریع ترین پرینتر سه بعدی فلز

Sciaky ادعا می کند که EBAM علاوه بر این که مقیاس پذیرترین سیستم موجود است، سریعترین فراوری رسوبی را در بازار پرینت سه بعدی دارا است، به طوری که نرخ رسوب خالص آن بین ۳٫۱۸ تا ۹٫۰۷ کیلوگرم بر ساعت بوده و زمان آن نسبت به روش های ساخت افزایشی، تا ۸۰ درصد کاهش داشته است. کاربران با استفاده از گزینه wirefeed دوگانه آن ها می توانند دو آلیاژ فلزی مختلف را در یک مخزن مذاب ترکیب کنند تا قطعات یا شمش های "آلیاژی دلخواه" خود را بسازند. نسبت ترکیب دو ماده را نیز می توان با ایجاد قطعات یا سازه های مدرج، تغییر داد. در نهایت، کاربران می توانند بین مقیاس های مختلف سیم، از بسیار نازک تا ضخیم، برای جوش های رسوبی نازک یا ضخیم انتخاب کنند. این شرکت ادعا کرده است که "این مزایا منحصر به فرایند wirefeed دوگانه EBAM بوده و هیچ فرایند ساخت افزایشی در بازار دارای این مزایا نیست". همچنین Sciaky ادعا کرده است که فرایندEBAM آن ها را می توان در هر فاز از چرخه عمر محصول از نمونه های سریع تا کاربردهای تعمیر و ساخت مجدد، به کار گرفت.

EBEM  , سریع ترین پرینتر سه بعدی فلز

تجهیزات جدید EBAM و پرینت سه بعدی در Euromold 2015 که از ۲۲ تا ۲۵ سپتامبر در دوسلدورف آلمان برگزار می شود، به نمایش گذاشته خواهند شد. مارک ریسن، مدیر کل شرکت Sciaky گفته است که " Sciakyمشتاق نمایش در Euromold است." سیستم های EBAM جدید ما و خدمات AMکلاس جهانی، تنوع زیادی از گزینه های ساخت و تولید در سراسر جهان را ارائه می کند تا موجب صرفه جویی در زمان و هزینه ساخت قطعات و نمونه های فلزی شود."

Sciaky، شرکت تاسیس شده در سال ۱۹۳۹ که در شیکاگو، I11 واقع است، یک شرکت پیشرو در جوشکاری با پرتوی الکترونی و فناوری ساخت افزایشی است و غالبا خدماتش را در زمینه پروژه هایR&D برجسته از جمله نیروی هوایی امریکا، Lockheed Martin، DARPA و Boeing انجام داده است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code