چینی ها باپرینترسه بعدی یک خودروی ۱۷۰۰دلاری ساختند

نخستین خودروی چاپ شده با پرینتر سه بعدی در سال گذشته با نام Starti در نمایشگاه IMTS trade show عرضه شد. شرکت Local Motor  با عرضه این خودرو پرینت شده اولین گام را در عرضه خوردوهای چاپ شده برداشت.

حالا یک شرکت چینی گام دیگری در تولید خودروهای پرینت شده برداشته است :

یک شرکت چینی با فن آوری پرینت سه بعدی که اخیراً به شدت فراگیر شده یک خودروی برقی ارزان قیمت ساخته است. شرکت سانیا سیهای که در عرصه پرینت سه بعدی فعالیت می کند این ماشین را که با انرژی الکتریسیته کار می کند ساخته است که تنها ۱۷۷۰ دلار قیمت دارد.

chinese-3D-printed-car

به گزارش راشاتودی، شرکت سانیا با این کار، اولین شرکت چینی لقب گرفت که توانسته است خودرویی با روش پرینت سه بعدی بسازد که قابلیت حرکت دارد. کل مراحل ساخت این خودرو یک و نیم ماه طول می کشد و قطعات قابل چاپ آن نیز تنها در ۵ روز تولید می شود.

چنگ مینگ کیاهئو از مسئولین شرکت تولید کننده این خودروی چاپی گفته است وزن این ماشین به شدت کم است و تا یک هشتم خودروهای دیگر نیز می رسد؛ وزن سبک باعث می شود شما در مصرف سوخت صرفه جویی کنید و آن را برای آینده نگه دارید. این خودروی از نوعی کامپوزیت ارزان قیمت تولید شده است. این خودروی برقی و چاپی می تواند تا ۴۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و قابل شارژشدن نیز است.

این خودروی چینی اولین ماشین با فن آوری پرینت سه بعدی نیست؛ در سال ۲۰۱۳ Urbee اولین خودروی چاپی بود که در آمریکا و توسط شرکت KOR EcoLogic ساخته شد. شرکت سازنده تصمیم گرفته درصورت تقاضای بیشتر آن را به تولید انبوه برساند. پیش بینی می شود این ماشین سه بعدی آمریکائی ۱۶ هزار دلار قیمت داشته باشد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code