پرینت سه بعدی پیتزا با پرینتر سه بعدی

پرینت سه بعدی پیتزا با پرینتر سه بعدی

اگر فیلم Gravity را دیده باشید حتما متوجه شده اید که خارج از جو وضعیت بسیار وخیم است. ماموریت‌های پیاپی که هر کدام برای خود به تنهایی طاقت فرسا هستند، خطرات پیش بینی نشده‌ای که هر آن ممکن است اتفاق بیافتند و بسیاری حوادث دیگر. به اینها خواب نه چندان راحت و غذای نه چندان لذیذ را اضافه کنید. شرکت Anjan پاسخی برای این مشکل یافته است. پرینت سه بعدی غذای گرم و تازه توسط پرینترهای سه بعدی!

پرینت سه بعدی پیتزا با پرینتر سه بعدی

این شرکت که سال پیش کمک هزینه‌ی ۱۲۵۰۰۰ دلاری ناسا را برده بود نهایتا توانست با ساخت یک نمونه‌ی اولیه از پرینترغذای خود این رویای دیرینه را به حقیقت برساند. همانطور که در ویدیو می‌توانید ببینید، این پرینتر پیتزای شما را لایه به لایه چاپ می‌کند

 هرچند محصول نهایی قدری به هم ریخته و کثیف به نظر می‌آید ولی وقتی پخته می‌شود ظاهر اشتها آوری پیدا می‌کند – حداقل در قیاس با سایر بسته‌های غذایی فضانوردان-.این شرکت قصد دارد تا این پرینتر را به کارتریج‌های غذایی مجهز کند که تا ۳۰ سال دوام داشته باشند.

این زمان ماندگاری طولانی به دلیل مسافت‌های طولانی که سفرهای فضایی در آن انجام می‌شوند تا حد زیادی نیز ضروری به نظر می‌رسد. برای دستیابی به چنین هدفی و البته برای ساختن این کارتریج‌ها این شرکت راهی پیدا کرده است که بتواند با آن تقریبا تمامی طوربت موجود در مواد غذایی را خارج کند و پروتئین ها، کربوهیدرات‌ها و سایر مواد مغذی را به شکل پودر در بیاورد.

پرینت سه بعدی پیتزا با پرینتر سه بعدی

به گفته‌ی این شرکت پس از چاپ پیتزا تنها ۷۰ ثانیه زمان لازم است تا پیتزای خود را بپزید و برای خوردن آن آماده شوید! اگر این فناوری مورد استفاده ناسا نیز قرار بگیرد فضانوردان ازین پس می‌توانند به جای خوردن غذاهای یخ زده‌ی خمیرمانند غذای گرم خود را به صورت پرینت شده در فضا تحویل بگیرند.

fardad3d

منبع :http://www.zoomit.ir/

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code