پرینت سه بعدی پوست انسان توسط شرکت لورآل باهمکاری شرکت Organovo

پرینت سه بعدی پوست انسان توسط شرکت لورآل با همکاری شرکت organovo 
شرکت فرانسوی لورآل که در زمینه پوست و آٰرایشی فعالیت می کند برای نمونه برداری از هزاران پوست انسان در آزمایشگاهی در شهر لیون فرانسه این نمونه هارا تست می کند . این شرکت برای نمونه های خود در زمینه پوست  انسان با شرکت organovo که در زمینه پرینت سه بعدی فعالیت میکند همکاری خود را شروع کرده است .

a8ce99e0da092b359b528065f3f1b0e2_XL

170200603-1024x813-e1432927854228 (1)

این شرکت فرانسوی جهت پرینت بافت زیستی  که باعث تسریع در روند درمانی صدمات ناشی از سوختگی پوست می شود همکاری خود را با شرکت پرینت سه بعدی organovo بیشتر کرده است ودر پنج سال آینده گفته می شود بتواند فراینتد پرینت سه بعدی پوست انسان را سرعت بخشد. 

Skin_04

گفته می شود با روش فعلی شرکت لورآل که سلول ها را کشت می کند و در محیط آزمایشگاهی رسد می دهد و تا حدودی به بافت زنده انسان تبدیل می کد . این شرکت سالانه بیش از ۱۰۰٫۰۰۰نمونه پوست انسان تولید می کند و نیمی را در شرکت های داروسازی و آرایشی به فروش می رساند و نیمی  دیگر را در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می دهد . یک نمونه از پوست حدود نیم سانتی متر مربع عرض و حدود یک میلی متر ضخامت دارد و در حدود یک هفته تولید آن طول می کشد. 

download (1)

skin 3d

بلومبرگ گزارش داده است که آزمایشگاه لورآل سالانه حدود پنج متر مربع پوست انسان تولید می کند .

شرکت Organovo اولین بار است با شرکت آرایشی همکاری می کند و در حال حاضر با کمپانی بزرگ Merck برای پرینت سه بعدی بافت کبد و کلیه همکاری دارد. 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code