پرینت سه بعدی میوه!!!

پرینت سه بعدی میوه!!!

تا کنون شکلات , شیرینی و حتی پیتزای پرینت شده سه بعدی را دیده بودیم اما چیزی که هرگز فکرش را هم نمی کردیم میوه پرینت شده سه بعدی است و این دقیقآ چیزی است که یک شرکت ادعا می کند انجام داده است .

شرکت کمبریج انگلستان از آنچه پرینتر میوه سه بعدی نامیده پرده برداری نموده و آن ماشینی است که نوعی از میوه بازسازی شده را با هر گونه عطر و طعمی عرضه می کند .

پرینت سه بعدی میوه!!!

پرینتر از یک روش مولکولی به نام Spherification برای تبدیل مایع به یک سری گویچه های ژلاتینی شبیه خاویار یا مروارید استفاده می کند , به این ترتیب آب میوه تهیه می شود سپس این گویچه ها در حمام سرد کلرید کلسیم غوطه ور می شوند و در این واکنش یک پوست , اطراف گویچه های مایع تشکیل می شود

اگرچه نمی توان یک سیب را دقیقآ به شکل واقعی آن پرینت کرد ولی به جای آن میوه ای داریم با عنوان مروارید آب سیب , همچنین می توانیم با اظافه کردن آب میوه های متفاوت , طعم های جدید ایجاد کنیم مانند تمشک و توت فرنگی و ………

پرینت سه بعدی میوه!!!

کاری که در این پروسه صورت می گیرد ترکیب گلبول ها به یک توده ترکیبی است که شبیه یک سیب یا یک تمشک و یا هر میوه دیگری ارائه می شود , با افزایش سرعت این تکنیک , میوه های ایجاد شده بیشتر و بیشتر شبیه نمونه های طبیعی آن می شوند .

ممکن است این سوال مطرح شود که اساسآ میوه های پرینت شده سه بعدی چه موارد مصرفی دارند ؟

پرینت سه بعدی میوه!!!

باید گفت پرینت سه بعدی میوه نه تنها برای سرآشپزهای حرفه ای بلکه برای آشپزخانه های ما هم امکان ارتقاء و پیشرفت در تهیه خوراکی ها را فراهم می آورد.همچنین پرینتر سه بعدی میوه, ارائه میوۀ تازه تقاضا شده در هر فصلی را امکان پذیر می کند.

از پرینتر سه بعدی میوه در ۲۴ ماه مه در Tech Food Hack, Hackathon در کمبریج زیر مجموعه تحقیقات مایکروسافت بهره برداری شد.

پرینت سه بعدی میوه!!!

fardad3d 

منبع :http://www.nikan3dprint.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code