پرینت سه بعدی مجسمه دیجیتالی موتورسیکلت

پرینت سه بعدی مجسمه دیجیتالی موتورسیکلت

گاهى اوقات مردم از اینکه صنعت دیجیتالى چیزى از هنر کم کند و اجازه دهد هر کسى خلاقیت خود را حتى اگر استعدادش را ندارد بیان کند، مى ترسند. با آنکه این مسئله ممکن است یا ممکن نیست چیز بدى باشد، اما واقعیت این است که پرینت سه بعدى مى تواند به عنوان یک وسیله براى بیان، عمل کند.تکنولوژى دیجیتالی ساخت افزایشى به مردم اجازه مى دهد بوسیله خلق کردن چیزهایى که قبلا وجود نداشته اند یا براى درست شدن بسیار پر هزینه اند، مثل موتور سیکلت Honda CB500 سال ١٩٧٢،خود را بیان کنند.

درست کردن یک مجسمه دیجیتالى از یک مدل موتورسیکلت چیزى است که Jonathan Brand هنرمند نیویورکى انجام داد. کار او توسط پرینتر سه بعدى Ultimaker به عنوان یک ویژگى برجسته براى راه اندازى وبسایت دوباره طراحى شده شرکت منتشر شد و طبق قضاوتى که توسط عکس ها و فیلم ها مى شود، یعنى شایسته این افتخار است. Brand یکى از علاقه مندان موتور سیکلت براى ساخت نسخه ١.١ تلاش فراوان کرد. او براى اطمینان از وضوح، دیوار ها را به نازکى ١ میلى متر گرفت تا نتیجه تاثیر گذار باشد.

پرینت سه بعدی مجسمه دیجیتالی موتورسیکلت

در حالى که موتور سیکلت از صدها قطعه که به هم جوش خورده اند تشکیل شده است( محل نشستن به تنهایى از بیش از ٢٠ قطعه تشکیل شده است)، هر قطعه ساعت ها زمان نیاز دارد تا چاپ شود و این گواهى خوبى براى اعتبار و استانداردسازى براى پرینتر Ultimaker Original است وقتى به درستى تنظیم شود. Brand مى گوید:” با پرینت سه بعدى، من روى کامپیوتر مى کشم و فورا مى بینم که قطعه به واقعیت تبدیل مى شود. همه چیز حتى یکسال دیرتر چاپ شد، شماره گذارى شد، فهرست بندى شد، داخل جعبه گذاشته شد، تا من آنها را سر هم کنم.

 

fardad3d 

منبع: http://www.3ders.org/

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code