پرینت سه بعدی لنزمصنوعی با ترکیب QLED ها

دانشمندان دانشگاه پرینستون موفق شده اند LED های Quantom Dot را پرینت کنند تا ماژول های الکترونیک را داخل یک لنز تماسی جای بگذارند.

این ledها می توانند پرتوهای رنگارنگ را منتشر کنند . نقاط کوانتومی همان نانو کریستال های نیمه رسانا هستند و می توانند از فناوری انتشار نور تبعیت کنند و این نقاط از کریستال های کوچکی تشکیل شده اند که می تواند یک جایگزین مناسب برای فناوری های امروزی مورد استفاده در صفحه نمایش ها باشند. 

این فناوری مثل oled است اما مصرف انرژی بهتری دارد به خاطر همین می توان با استفاده از این صفحه نمایش ها عمرباتری گجت های قابل تحمل را بالا برد. ولی هنوز نمی توان از این محصول استفاده کرد چون یک لنز مصنوعی است و برای منبع انرزی خود به یک انرزی خارجی نیازمند است و ماده مورد نیاز برای ساخت لنز یک نوع پلاستیک سخت است که برای تماس با چشم اصلا مناسب نیست . 

 contact_lens-272x125

در هر حال این محصول موفقیت بزرگی در استفاده از پرینت سه بعدی بوده است .

این پروژه نشان می دهد که برای تولید قطعات الکترونیک شبیه به نیمه رسانا ها می توان از پرینت سه بعدی استفاده کرد .

به این صورت که که قطعه را به طور کامل پرینت می کنیم که در این محصول قطعه مورد نظر led بود .و از نظر نانو ذرات یا همان نقاط کوانتومی می توانیم به عنوان جوهر پرینتر از آن استفاده کنیم . 

و می توان دو رنگ نارنجی و سبز را تولید کرد. برای ساخت QLEDها ار یک پرینتر سه بعدی بیست هزار دلاری استفاده شد که اول این لنز را اسکن و سپس پرینت کردند. 

171

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code