پرینت سه بعدی صورت اوباما

پرینت سه بعدی صورت اوباما رییس جمهورسابق امریکا

باراک اوباما به عنوان نخستین رئیس جمهور ایالات متحده است که چهره‌اش به صورت سه‌ بعدی اسکن و پرینت شده است.

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا می‌تواند در فهرست دستاوردها و افتخارات خود پرینت سه بعدی چهره خود را نیز اضافه کند.پرینت سه‌ بعدی چهره او نخستین بار در جریان مراسم فیر میکر کاخ سفید پرده برداری شد. “فیر میکر” مراسمی از بزرگداشت دانش‌آموزان و کارآفرینانی است که از فناوری برای تولید محصولات و تجارت‌های تازه استفاده می‌کنند.

پرینت سه بعدی صورت اوباما

برای گرفتن این پرینت سه‌بعدی اوایل سال جاری یک تیم از متخصصین عکاسی دیجیتال سه‌بعدی موزه اسمیتسونیان، از فناوری اسکن چهره دانشگاه کالیفرنیای جنوبی استفاده کردند تا با وضوح بالا چهره اوباما را اسکن و چاپ کنند.

در مرحله بعد با استفاده از نرم‌افزار شرکت اتودسک و نیز سیستم پرینتر لیزری سه‌بعدی یک پرینت با کیفیت بالا بدست آمد. آنها اسکن‌ها و مدل‌های پرینت شده را در بخشی از یک مجموعه، یعنی در گالری پرتره ملی اسمیتسونیان قرار دادند. بخشی که به تصاویر متعدد از هر رئیس جمهور اختصاص دارد.

پرینت سه بعدی صورت اوباما

این مجموعه در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شده و در واقع آنها نمونه‌های قابل دسترس برای تحقیقات علمی، پژوهشگران هستند.

در سایر بخش‌های علمی این مجموعه شما می‌توانید آثار علمی دیگری چون ؛ اعلامیه مدل‌های هواپیمای دو باله برادران رایت، بقایای ابرنواختر، فسیل نهنگ و یک مجسمه بودا متعلق به قرن ششم و… نکته جالب این است که این اشیاء به صورت آنلاین نیز در دسترس هستند. به عبارتی نسخه قابل چاپ انها موجود است و هر کسی می‌تواند با یک پرینتر سه بعدی آنها را پرینتکرده و مورد پژوهش قرار دهد.

پرینت سه بعدی صورت اوباما

fardad3d 

منبع: http://3dprint.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code