پرینت سه بعدی خودکارمکعبی شبکه ای باپرینتر سه بعدی فلز(slm 3d)

پرینت سه بعدی خودکارمکعبی شبکه ای باپرینتر سه بعدی فلز(slm 3d)

خودکار مکعبی شبکه ای ساخته شده با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی از طریق کیچاستارتر، راه خود را به سوی تاریخ گشوده است.

خودکار مکعبی شبکه ای ساخته شده با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی، به اسم سالوو، کمپینی را با نام کیچاستارتر، برای خودکارهای تیتانیومی ساخته شده با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی براه انداخته است.این مکعب شبکه ای باعث بوجود اوردن نوعی نوآوری در ابزار معمولی و قدیمی شده که در دوره جدید می توان از آنها بهره برد. مکعبیهای شبکه ای در هر مغازه ای با قیمت ۲۲۵ یوورو در دسترس می باشند.

اگرچه از دو نوع ساخت متفاوت استفاده شده است، خودکار و سیستم پرینت سه بعدی در سالهای اخیر اشتراکات زیادی را با هم خلق کرده اند. با کمک زیاد شرکتی با نام وابل ورک که اولین شرکتی بود که خودکارهای ساخته شده با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی و مواد اولیه ای فیلامانی و رشته ای، را به جهان معرفی نمود، سازندگان دیگر به صورت هنرمندانه ، با خرید مواددلازم از دیگر شرکتها، به تولید خودکارهای ساخته شده با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی تفاده از الگوی مکعب شبکه ای خلق نمایند.

خودکار مکعبی و شبکه ای که دیروز وارد کریچستارتر شد، با استفاده از طرح سالوو، یعنی شرکتی که مبتنی بر تکنولوژی بوده و از همکاری بسیار نزدک ریان و پیا سود می جوید، بخوبی کارایی خود را نشان داده است. با قیمت ۲۲۵ یورویی دیگر نمی توان گفت خودکار وسیله ای ارزان است اما بسیار لوکس می باشد. و مشخصات لوکس بودن آن این است: و لوکس آن است: ۱۳ میلی متر قطر و ۱۳۵٫۱ میلی متر طول با وزنی کمتر از ۲۵ گرم و این در حالیست که کارتریج پارکر G2 بدلیل سبک بودن آن، باید بتواند تضمین دهد که بیش از حد سبک بودنش، اسیبی به کارکرد اصلی آن که وظیفه اولیه آن نوشتن است، نمی زند. ابزار نوشتن نیز به شکل یک مداد مکانیکی در دسترس است.

آنچه بسیار برای ما جالب است این است که طرح شبکه ای تیتانیومی و ساخته شده با استفاده از تکنولوژی پرینترسه بعدی از منظر چاپگر SLM 3D و  Ti64 / Ti6Al4V titaniumبسیار زیبا است. بر طبق سالوو، خودکار سبک وزن به هیچ وجه نمی تواند کارایی خود را بایابی کند مگر اینکه چیزی جالب در خود داشته باشد مانند طرح بسیار زیبا و ظاهر مناسب. رایان می گوید: بمنظور چاپ کردن جسم مکعبی شبکه ای، لایه های نازک (۳۰ میکرونی) از پودر Ti64 Aerospace Grade Titanium به شکل دلخواه ذوب می شوند.برای تولید مکعب شبکه ای چیزی بیش از ۴۵۰۰ لایه لازم است.این لایه های مناسب جزو لاینفک ساختار پیچیده را شکل می دهند.

در نهایت، SALVO معتقد است که شبکه مکعب آن نشانگر یک دوره جدید از تولید قلم است، که هم پذیرای فن آوری های مدرن است و هم دستکاری آنها را تا بالاترین حد ممکن فراهم نموده است. اگر هنگام آغاز بکار و مرحله راه اندازی بتوان محصول خود را تولید نمود، استفاده از پرینت سه بعدی  در تولید قلم می تواند بشکلی انبوه افزایش یابد. SALVO می گوید در حالی که بسیاری از قلم های پایان بالا در بازار امروز وجود دارد، [ما] متوجه شدیم که بسیاری از طرح ها با روش فن آوری و تولید بیش از ۱۰۰ سال گرفته شده است و این شرکت تصمیم به استفاده از پیشرفت های پرینت سه بعدی گرفته تا چیزی جدید را به بازار آورد. نتیجه شبکه مکعب این است: ترکیب طراحی و تکنولوژی پیشرفته در این مسیر تولید بطوری قبلا مانند آن نبوده باشد.

مشخصا برای ما، قلم ساخته شده با استفاده از پرینتر های سه بعدی با طراحی شبکه تیتانیوی، بشکل زیبایی توسط یک چاپگر SLM 3D و تیتانیوم Ti64 / Ti6Al4V تحقق یافته ست. با توجه به SALVO، قلم بسیار سبک وزن نمی توانست با هیچ روش دیگری بدون به خطر انداختن برخی از ویژگی های قابل توجه آن، یعنی وزن و تولید شکا مناسب ظاهری آن تولید شود. رایان می گوید: بمنظور چاپ کردن جسم مکعبی شبکه ای، لایه های نازک (۳۰ میکرونی) از پودر Ti64 Aerospace Grade Titanium به شکل دلخواه ذوب می شوند.برای تولید مکعب شبکه ای چیزی بیش از ۴۵۰۰ لایه لازم است.این لایه های مناسب جزو لاینفک ساختار پیچیده را شکل می دهند.

ویژگی های مکعبی شبکه

طول: ۱۳۵٫۱ میلی متر

قطر: ۱۳ میلی متر

وزن: قلم: ۲۵ گرم / مداد: ۲۶ گرم

تکنولوژی چاپ ۳D استفاده می شود: ذوب انتخابی لیزری (SLM)

 

  FARDAD 3D

 منبع: http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code