پرینت سه بعدی خانه های اضطراری با پرینتر سه بعدی

پرینت سه بعدی خانه های اضطراری با پرینتر سه بعدی

با آنکه هر روزه کاربردهای جدید و جالبی از تکنولوژی پرینترهای سه بعدی ارائه می شود و این تکنولوژی تاثیر زیادی بر بسیاری از صنایع مختلف داشته ولی تعداد کمی از ایده های ساخت خانه های پرینت سه بعدی شده دارای صرفه اقتصادی هستند و یا به عبارت دیگر پروژه های بسیار کمی در حال کار بر روی ساخت خانه های پرینت سه بعدی هستند که در این پروژه ها از سیمان به عنوان ماده اولیه استفاده می شود.

اخیراً گروهی از محققین فرانسوی پرینتر سه بعدی جدیدی را ابداع نموده اند که قادر است در ۳۰ دقیقه یک خانه سه بعدی بسازد که در مواقع اضطراری  کاربرد فراوانی داشته باشد.

پرینتر ابداعی این گروه فرانسوی دارای سرعت بسیار زیادیست و دارای صفحه ساختی به اندازه ۳ متر مربع می باشد. این پروژه ساخت با استفاده از سرمایه گذاری تنها یک شرکت آغاز به کار کرده است و محققین امیدوار هستند بتوانند آن را به تولید انبوه برسانند.

پرینت سه بعدی خانه های اضطراری با پرینتر سه بعدی

همانند تمامی پرینترهای سه بعدی خانه سازی، این پرینتر نیز از یک بازوی روباتیکی که یک مکانیزم پرینت به آن وصل شده است تشکیل شده و سیستم حرکتی آن کارتزینی و یا دلتایی نیست. این سیستم حرکتی باعث می شود آزادی حرکتی بیشتری وجود داشته باشد.

در حال حاضر این مکانیزم پرینت تنها با فیلامنتهای پولی یورتان کار می کند ولی محققین در حال اضافه کردن فیلامنتهای دیگر به این دستگاه هستند. خانه های پرینت شده با این دستگاه دارای استحکام بالایی بوده و به آسانی می توان در آنها زندگی کرد. این پرینتر سه بعدی قادر است سقف خانه را بدون استفاده از ساپورت پرینت نماید.

پرینت سه بعدی خانه های اضطراری با پرینتر سه بعدی

این تیم تحقیقاتی زیر نظر پرفسور بنوئیت فرت کار می کند و تنها به فکر تجاری سازی این ماشین است. بنابر اضهار نظر این پروفسور، آنها ایده ساخت این ماشین را از خبرهای مربوط به بلایا و سوانح طبیعی پیدا کردند. در چنین مواقعی می توان این پرینتر سه بعدی را همراه با مواد اولیه مورد نیاز به وسیله کانتینر به محل مورد نظر منتقل کرد و خانه و سرپناه های سریع ایجاد نمود. خانه های ساخت این پرینتر می توانند بصورت طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرد.

پرینت سه بعدی خانه های اضطراری با پرینتر سه بعدی

با آنکه این دستگاه پرینتر سه بعدی تا همینجای کار بسیار جالب است و می تواند در کشورهایی مانند نپال و سوریه مورد استفاده قرار گیرد ولی این تیم تحقیقاتی در حال توسعه این ماشین هستند و امیدوارند بتوانند از این ماشین در پروژه های فضایی نیز استفاده کنند.

fardad3d 

منبع: http://persia3dprinter.ir

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code