پرینت سه بعدی جمجمه یک زن برگرفته از فیلم James Bond

پرینت سه بعدی جمجمه یک زن برگرفته از فیلم James Bond

 فرانسسکابر(Burr) هنرمند و مدل بریتانیایی ،بعد از جراحت وحشتناکی که حفره ایی را در سر او ایجاد کرد، مجدداً برخی از جمجمه اش را با یک پرینتر سه بُعدی ،ساخته است. در آن زمان، او ۲۷ ساله بوده وحافظه اش را از دست داده بود، حتی اسم وسط خود را هم فراموش کرده بود. فراسسکابر، ۲۸ساله ،۱ ماه قبل، تصادف وحشتناکی کرد .

پرینت سه بعدی جمجمه یک زن برگرفته از فیلم James Bond

فرانسسکابر، ۲۸ساله ،۱۰ ماه قبل، تصادف وحشتناکی کرد .

 

شما می توانید از طریق یک پرینتر سه بعدی، چیزهای زیادی را بسازید . اما بخشی از سر یک انسان ،مورد کمیابی است که از یک دستگاه تولیدی اضافی، بهره گرفته است . فرانسسکابر، درمورد چنین فکری، هیچ شکایتی نداشته و زندگی اش را مدیون پزشکانی است که ازفناوری پرینت سه بُعدی ،برای وی استفاده کردند .

۱۰ماه قبل، بر (Burr)بعد از ابتلا به سندروم Ehlers-Danlos، (EDS) –شرایط ارثی کمیابی که بر روی بافت های هم بند اثر می گذارد –از پله های خانه اش به پائین افتاد . جمجمه او، از۵نقطه شکست، فکش ترک خورد و دماغش نیز شکست.

مادر و ناپدری اش ،وقتی به خانه آمدند ،با صحنه وحشتناک و دلخراشی رو به رو شدند، سگشان نیز همچون سگی هار، پارس می کرد و خون ،همه جا را فرا گرفته بود.

اکنون ،این مدل بریتانیایی،دارای یک صفحه تیتانیومی چاپ شده سه بُعدی در سرخود می باشد .

درابتدا مادرش نمی توانست در را باز کند، زیرا “بر(Burr)،جلوی آن افتاده بود، اما با دیدن شدت این حادثه، این مادر نگران خیلی سریع به اورژانس ، تلفن زده و از آنها کمک خواست.

پرینت سه بعدی جمجمه یک زن برگرفته از فیلم James Bond

مدل بریتانیایی که در حال حاضریک صفحه تیتانیومی ۳D در سرش دارد.

پزشکان به سرعت رسیدند و بر (Burr)را به صورت هوایی و با یک هلی کوپتر جابه جا کرده، اما به خانواده اش هشدار دادند که امید اندکی برای بهبودی اش وجود دارد . خیلی زود پس از انتقال وی به بیمارستان ، جراحان ،یک عمل جراحی هفت ساعته را بر روی سر او لنجام داده و قسمت هایی از جمجمه اش را که بر روی مغز افتاده بود را بیرون آوردند .

بعد از عمل، بیمارستانAddenbrookeدر کمبریج، برای حدود یک ماه ،به کما رفته، چرا که پزشکان نتیجه گرفتند ،او دچار ضربه مغزی شده است .

Burrبهmirror ،یک روزنامه بریتانیایی گفت که پیش از انجام عمل، من شبیه به یک شخصیت کارتونی بودم، زیرا ،سرم، کاملاً باد کرده بود. بنابراین، آنها، سرم را شکافته و پوستم را برای خارج کردن جمجمه شکسته ام، برداشتند.آنچه که در سرم باقی مانده بود، یک حفره بسیار بزرگ بود.

پرینت سه بعدی جمجمه یک زن برگرفته از فیلم James Bond

Burr،برای مدت یک ماه ،به کما رفت .

به طرز شگفت آوری، Burrدرنهایت از کما بیرون آمد. اما بعد از به هوش آمدن، او چیزهای مهمی را فراموش کرده بود: نام وسطش را، این حقیقت را که والدینش ،۱۰ سال پیش ازهم جا شده بودند و حتی، مردی که با او وارد رابطه دوستتی شده بود.

Burrبه خاطر می آورد که درطول ماههای بعداز حادثه، من واقعا برای پیدا کردن واژگان درست ، درخصوص چیزهای موجود، تلاش کرده ام، حتی با اینکه، دراین زمینه، فردی محقق و مطمئن بوده ام. . این شرایط، شبیه به زمانی است که شما به صورت ناگهانی دریابید که مسیر زندگی خود را به شکلی درست، نساخته اید .

اکنون، Burr،واقعاً متفاوت از زمان تولد خود بوده و کاملا منطبق با یک صفحه تیتانیومی سه بعدی شگفت انگیز در جمجمه خویش می باشد .

پرینت سه بعدی جمجمه یک زن برگرفته از فیلم James Bond

Burr،یک مدل ویک هنرمند ،قبل ازبروز تصادف

Burrاذعان داشت :آنها یک پرینتر سه بُعدی را برای ایجاد یک صفحه تیتانیومی در سر من،داشتند . منظور من آن است که این صفحه، یک شکل واقعی از James Bondمیباشد . هنگامی که آنها این موضوع را با من درمیان گذاشتند، من بسیار شگفت زده شدم. در واقع، من با یک جراح مغز واعصاب ملاقات که چند هفته قبل این کار را انجام داده و با من دست داد.

هرچند که اکنون مغزBurrبا پین های فلزی نگه داشته شده، و باعث محدودکردن کارهایی می شود که اومی تواند به صورت روزانه انجام دهد، اما این صفحه تیتانیومی وسه بعدی کار گذاشته شده در جمجمه او، اساسا، زندگی وی را نجات داده است. البته، این بیمار هنوز هم درمورد آنچه که از زمان تصادف خود به بعد، از دست داده اندکی افسوس می خورد –خاطرات ،کمی ازشخصیت وحتی مهارت های مهم و اساسی خود.

وی گفت:حتی اکنون نیز مردم به من می گویند که من نسبت به قبل، متفاوت شده ام.من چیزی به خاطر نمی آورم وحدس می زنم که این شرایط برایم خوب باشد، اما ناراحتم ازاین که بخواهم درمورد آنچه که بر سر خانواده و دوستانم آمده، فکر کنم.پرینت سه بعدی جمجمه یک زن برگرفته از فیلم James Bond

 

زمان شادی

درحقیقت ،Burrبه شکل خوشایندی درمورد اینکه چگونه این عمل جراحی نجات بخش، نقطه پایانی برای او نبوده ،صادق می باشد .

او بیان داشت: من فردی جاه طلب و بلند همت بودم و اکنون درسن ۲۸ساگی هیچکار یا زندگی اجتماعی برای خود نداشته و در هالفورد، درکنار مادرم زندگی می کنم.من بسیار منزوی شده ام و تنها درصورتی میتوانم خانه را ترک کنم که چندان گیج و منگ نباشم. همچنین ، من دوبار درهفته، نزد دکتر رفته و نمیتوانم رانندگی کنم، بنابراین شخصیتی بسیار وابسته دارم.

امید می رود کهBurrدرنهایت بتواند شغل خودبازگشته وکمی از استقلال عمل سابق خود را به دست آورد . تا آن زمان ما برای او روند سریع ریکاوری را آرزومی کنیم.

قبل از امسال نیز، بیمارستانی در swa swaکشور ولز، به عنوان اولین بیمارستان بریتانیایی درآمد که یک تکنسین پرینت سه بعدی متخصص را استخدام کرده بود.

 

 

Fardad3d

منبع:https://www.3ders.org

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code