پرینت سه بعدی اولین شعله پوش اسلحه گرم با اجزای فلزی

پرینت سه بعدی اولین شعله پوش اسلحه گرم با اجزای فلزی

کمپانی سینْترکور در میشیگان، محصول Auxetik (اوگْزتیک) خود را به عنوان اولین شعله پوش اسلحه گرم تجاری شده با فناوری ساخت توسط پرینترهای سه بعدی اعلام کرده است. اوگْزتیک که از آلیاژ اینکونل با استفاده از یک فرآیند تولید افزایشی لیزری ساخته شده، با هدف اصلی مهار لگد زدن اسلحه در هنگام شلیک طراحی گشته است و همچنین دهانه ی لوله تفنگ AR-15 را به کالیبر .۲۲۳ (یا ۵٫۵۶×۴۵ میلی متر) افزایش می دهد.

AR-15، نسخه غیر نظامی نیمه اتوماتیک از مدل نظامی M-16 است که توسط بیش از ۸۰ کشور جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که AR-15 برای اهداف تیراندازی و شکار مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین یک موقعیت غیرمعمول را با توجیه از طراحی مدولار خود در دنیای اسلحه ها تصرف کرده است که به سفارشی سازی گسترده اجازه می دهد.

پرینت سه بعدی اولین شعله پوش اسلحه گرم با اجزای فلزی

هنگامی که قنداق AR-15 حذف شود و تنها یک جای دستگیره باقی بماند، این اسلحه تحت مقررات ATF (الکل، توتون و تنباکو و سلاح گرم) ایالات متحده به عنوان یک تپانچه در نظر گرفته شده می شود و اجازه می دهد که با یک لوله کوتاه، به طور معمول در رنج ۱۵.۲ تا ۳۰.۵ سانتی متر استفاده گردد و این در حالیست که اگر لوله یک تفنگ دارای طولی بیش از ۴۰.۶ سانتی متر باشد، الزامات صدور مجوز را نخواهد داشت.

همانطور که شما ممکن است از یک تفنگ سبک تر، شیفت عقبگرد در مرکز جرم تفنگ و عدم ثبات قنداق را انتظار داشته باشید، بهسازی تپانچه AR-15 به عملی ترین اسلحه گرم منتج نمی گردد. چنین تپانچه ای دارای نیروی لگد زدن و پرش دهانه لوله ی شدیدتری نسبت به نسخه های تفنگ می باشد.

اضافه کردن یک شعله پوش برای هدایت گازهای محرک بیرون آمده از لوله تفنگ به بالا و عقب، در به حداقل رساندن این اثرات کمک می کند و موجب می شود تپانچه قابل کنترل تر باشد.

پرینت سه بعدی اولین شعله پوش اسلحه گرم با اجزای فلزی

کمپانی سینْترکور یک طراحی شعله پوش جدید را برای دقیقا همین هدف، یعنی مهار کردن تپانچه AR-15 توسعه داده است. این شعله پوش شامل عناصر طراحی خاصی می باشد که برای ساخت با استفاده از متدهای معمولی ماشین آلات، دشوار بوده و هزینه ی زیادی را در بر خواهد داشت، از جمله اینکه از آلیاژ اینکونل ساخته می شود و به همین دلیل، برای استفاده در پرینت سه بعدی از طریق فرآیند تف جوشی لیزری مستقیم فلزی (DMLS) انتخاب شده است.

DMLS، دارای نام کمی بی مسما است، چنانکه فرآیند جوشیدن را شامل نمی شود. جوش دادن فلز، فرآیندی است که در آن با استفاده از گرما و فشار برای فعال کردن نفوذ اتمی در نزدیکی سطوح ذرات، پودر فلز جهت پیوستن این ذرات به همدیگر و تشکیل یک توده تثبیت می شود.

با این حال، این توده به طور معمول هنوز شامل حفره و مرزهای دانه ای بین ذرات می باشد که آن را نسبتا ضعیف می سازد.

پرینت سه بعدی اولین شعله پوش اسلحه گرم با اجزای فلزی

در مقابل در فرآیند DMLS، بر روی پودرهای فلزی به طور مستقیم توسط دستگاه تف جوشی با توان لیزر بسیار بالا کار می شود. یک شی “رشد کرده” با یک لایه بسیار نازک از پودر فلزی پوشش داده می شود و سپس توسط یک لیزر اسکن می شود تا اینکه همراه با یک لایه نازک از سطح رشد یافته زیرین ذوب گردد و در نتیجه یک جسم جامد با چگالی کامل را تشکیل دهد.

DMLS قادر به ارائه دقت زیادی است که با ضخامت رشد لایه ای به کوچکی ۲۰ میکرون (۰٫۰۰۰۸ اینچ) و تلرانس (دامنه تغییرات) عمود بر جهت رشد در حدود ۱۰۰ میکرون (۰٫۰۰۴ اینچ) انجام می شود. این یک فرآیند آهسته در آماده کردن محصول است که با اضافه شدن حدود ۲ میلی متر مکعب در هر ثانیه (در حدود ۷ سی‌سی/ساعت) به حجم یک شی آلیاژ اینکونل در حال رشد همراه می باشد. البته این کُندی ممکن است با کار های تکاملی بیشتر، بهبود بخشیده شود.

با استفاده از این فرایند، اینکونل دارای چیزی در حدود ۷۰ درصد قدرت اینکونل با پردازش حرارتی طبیعی است. قدرت پایین تر بخاطر انجماد سریع آلیاژ، بعد از عبور لیزر بر فراز آن ایجاد می گردد. هنگامی که قطعات اینکونل DMLS در معرض عملیات پردازش حرارتی استاندارد قرار می گیرند، آنها قدرت و چکش خواری تقریبا یکسانی را نسبت به یک جزء مرسوم تر ماشینی نشان می دهند.

پرینت سه بعدی اولین شعله پوش اسلحه گرم با اجزای فلزی

پایان طراحی که در تصویر بالا نشان داده شده است، مربوط به دید چشمی هدف در مرکز شعله پوش تپانچه اوگزتیک می شود. گازها ترجیحا به سمت بالا و به اطراف هدایت می گردند، اما ساختارهای داخلی شعله پوش، مستقیما گازها را برای کاهش لگد تفنگ به عقب بر می گردانند که نمی توان در تصویر آن ها را دید. بهرحال می توانیم بگوییم که نتایج نهایی عملکردها کاملا خوب بوده، چنانکه می توانید در ویدئوی زیر ببینید.

و هزینه؟ اوگزتیک با قیمت ۳۰۰ دلار در دسترس می باشد. شعله پوش معمولی ساخته شده از مواد نرمتر چیزی در حدود ۸۰ دلار قیمت گذاری شده و این در حالیست که شعله پوش پیشرفته تر ساخته شده از اینکونل با فرایند رایج، با قیمتی در حدود ۴۰۰ دلار در دسترس می باشد.

fardad3d

منبع: http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code