پرینت سه بعدی اشیای سفالی

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

از موادی که برای استفاده در فضا پذیرفته شده اند تا موادی که از زباله های الکترونیکی دور انداختنی ساخته شده اند… کسانی که از پرینتر های سه بعدی برای ساخت اشیای فیزیکی خود استفاده می کنند، هرگز در تاریخ تولید افزوده، چنین انتخاب وسیع و متنوعی را برای کار کردن نداشته اند. چه هدف تولید یک نمونه الکترونیک باشد, چه یک قطعه ماشین مسابقه و یا حتی قطعه

ای برای کاشت در بدن انسان، موادی برای پرینت وجود دارند.اما برای همه پیشرفت های جدید که در چند سال اخیر شاهده بوده ایم، این کنایه دار است که یکی از قدیمی ترین مواد استفاده شده توسط انسان برای ساخت اشیای فیزیکی یعنی خاک رس، هنوز توسط سازندگان انجمن پرینت سه بعدی استفاده نمی شود.

گرچه بعضی مهندسان طراحی اختصاصی وجود دارند که متوسل به ساخت پرینتر های سه بعدی سفالی خود شده اند و حتیShapeways این ماده را به عنوان یکی از گزینه های خود عرضه کرده (گرچه گزینه ای گران)ولی به هر حال استفاده از سفال در پرینت سه بعدی همچنان محقق می شود.

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

یکی از راه هایی که پیمودن پل بین پرینت سه بعدی و سفال را آسان تر می کند، Argillasys است، که یک برنامه پرینت سه بعدی سفالیست از مرکز پرینت سه بعدی دانشگاهی  در غرب انگلستان.

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

پیاله چای بریستول توسط طراح مشهور Peter Ting

نام برنامه Argillasys به تنهایی ترکیبی از کلمه لاتین سفال، «argilla» و «systems» (سیستم) است که توضیحات زیادی درباره راهکار پرینت سه بعدی با موادی می دهد که از نسل انسان قدیمی تر هستند. بنیان گذاران آن، Stephen Hoskins و David Huson در CFPR از سال ۲۰۰۷ روی ماده سفالی پرینت شده به صورت سه بعدی کار کرده اند و از آن زمان تکرارهای زیادی از مواد قابل پرینت سه بعدی انجام داده اند.

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

این شرکت که از یک فرآیند ته نشینی پودر برای ساخت کالا استفاده می کند، به صورت فعال در کنارViridis LLC که یک تأمین کننده منابع تولید افزوده برای تولید Viriclay (یک ماده سفالی قابل چاپ سه بعدی که برای استفاده در چاپگرهای سه بعدی ZCorp ساخته شده است) است، کار می کند.

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

کارگاه پیشرفته Argillasys مستقر در بریستول شامل مقدار زیادی از تجهیزات پرینت سه بعدی و نیز محدوده وسیعی از کوره ها و نواحی شیشه کاری سنتی برای پرداخت اشیای پرینت شده سه بعدی است.

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

طبق بیان شرکت، ماده سفالی آنها، بر مبنای چینی سنتی است و مشخصه های بیشتری دارد که به صورت متداول در سفال سنتی یافت می شوند تا مواد سفالی قابل پرینت سه بعدی که توسط دیگر خدمات پرینت سه بعدی استفاده شده اند.

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

شرکت می گوید: «سفال های پرینت سه بعدی را فراتر از وضعیت فعلی اشیای تازه خود می گیرد که در آن پرینت سه بعدی به طور خالص از یک نمایش بازی با فن آوری گنجانده شده است».

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

«Argillasys، اقلام سفالی با کیفیت منحصر به فردی را تولید می کند که در آن، پرینت سه بعدی برای تقویت طراحی عالی قبلی استفاده می شود».

از زمان راه اندازی، شرکت اعلام کرده که هم محدوده ای از اقلام سفالی پرینت  شده سه بعدی طراح را می فروشد و هم دروازه هایی را برای خود سازندگان برای ساخت طراحی های خود با مواد سفالی، می گشاید.

پرینت سه بعدی اشیای سفالی

در میان دیگر محصولات منحصر به فردی که شرکت برای نشان دادن قابلیت های خود ساخته، مجموعه ای از حیوانات سفالی لعابی مصری صیقلی وجود دارد که بر مبنای روش های اصلی مصر باستان هستند که برای ساخت اولین سفال های صیقلی در ۵۰۰۰ سال پیش استفاده می شدند،. مصریان به طور متداول این مصنوعات حیوان و پرنده کوچک را می ساختند و همراه انسان ها در قبرها دفن می کردند.

شرکت می گوید: «ما به طور خاص از اسب های آبی و خارپشت های خود راضی هستیم، چیزی که در پرینت سه بعدی جدید می باشد، تغییری است که بین هر جزء وابسته بر روی محل آن در کوره و جایی که در فرآیند خشک شدن در آن قرار گرفته، بدست آمده است».

«رنگ می تواند از قهوه ای طلایی تا فیروزه ای تیره تغییر کند که هر حیوان را منحصر به فرد می کند. پرداخت حاصل دقیقا مشابه نتایجی است که در زمان های مصریان بدست می آمد».گرچه هنوز گفتن آن زود است، اگر Argillasys بتواند نسل جدیدی از سازندگان، ابداع کنندگان و طراحان را برای استفاده از سفال تشویق کند تا طراحی های پرینت شده سه بعدی خود را با استفاده از روش هایی که در ابتدا توسط مصریان باستان استفاده می شد، تولید کنند، ما به طور مؤثر به یک چرخه کامل از تحول ساخت اشیای فیزیکی، می رسیم.

fardad3d 

منبع: http://persia3dprinter.ir

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code