پرینت سه بعدی اتوبوس های لوکال موتورز آلمان

پرینت سه بعدی اتوبوس های لوکال موتورز آلمان

اتوبوسهای لوکال موتورز تولید شده با  پرینت سه بعدی سر از دویچه بان آلمان در آوردند.شرکت حمل و نقل آلمان دویچه بان در حال برنامه ریزی برای تولید موتورهای مینی بوس آزمون (تست) محلی در ۲۰۱۷ هستند. یک ناوگان از موتورهای مینی بوس تولید شده با تکنولوژی پرینت سه بعدی مستقل، که از نرم افزار AI آی بی ام واتسون استفاده می کنند، می تواند در برلین و یا شهرداری باواریا باد بیرنباخ مورد استفاده قرار بگیرند .

ممکن است رانندگی خودکار خطرناک بنظر برسد، و وسایل نقلیه‌ای مانند وسایل محلی موتورز، که اتوبوسیست که بطور مشترک توسط اعضای جامعه مهندسی آنلاین ساخته شده است، نشان دهنده آینده حمل و نقل جاده‌ای هستند. موتورهای محلی ساخته شده با استفاده از پرینترهای سه بعدی بر روی جاده ها، از واشنگتن دی سی در تابستان گذشته، تا به حال که به نظر می رسد در اروپا بره افتاده اند، در عمل، چیزی بیش از حد تصور از خود نشان داده اند، و شرکت راه آهن آلمان دویچه بان، توانایی آن را دارد تا در صورت تصویب، موتورز  محلی ربهبرلین یا باد بیرنباخ، نیز معرفی نماید.

با فضای لازم و کافی برای دو ردیف دوازده تایی مسافر، و دارا بودن سرعت بالا (طبق گزارشات ۲۵mph ) که از اولی کوچکتر بوده و کندتر از اتوبوس متوسط ​​است، شانس مناسب برای توسعه را در این دوره دارد. اما دوباره، این موارد قطعا بیشترین تفاوت بین نحوه ساخته شدن این سیستمها نیست که مثلا در اولی، از پرینترهای سه بعدی برای ساخت یک خودرو مستقل و استاندارد استفاده شده که این روند تقریبا در هیچ خودروی دیگری بکار  گرفته نشده است. مانند هر وسیله دیگری، اولی نیز از سیستم اپ یا برنامه های نرم افزاری استفاده می کند که برای کنترل کردن ان مورد استفاده قرار می گیرد و کاربر می تواند برای انتخاب  مقصدهای ، حرکت مسیر، و حتی پرداخت کرایه از آن استفاده نماید.

این اتوبوس با سیستم الکتریکی با مسافر سخن بگوید و البته به طور کامل با سیستم خودکار رانندگی می کند، با استفاده از هم تداخلی سنسور ها مانند رادار، لیدار، و دوربین برای مشاهده آنچه پیش روست به کار ادامه داده و باسرعتی بیش از یک انسان واکنش بموقع نشان می‌دهد.”

دویچه بان، با توجه به پتانسیلهای پروژه اولی که تست آن در منطقه Schöneberg  برلین انجام شده است و قرار است ۵۰ دستگاه را در تا ۲۰۱۷ عملیاتی نماید. بر طبق دویچه بان ناوگان اتوبوسهای پرینت شده سه بعدی، همه مسیر بین ایستگاه قطار و هتلهای موجود در شهر را پوشش خواهد داد.

Damien Declercq مدیر اجرایی لوکال موتورز می گوید یک روز خودروهای بدون راننده در خیابانهای برلین جولان خواهند داد و به خدمات دهی خواهند پرداخت.

اگرچه هدف این است که این اتوبوسها در آینده ای نزدیک در خیابانها به عموم مردم خدمات دهی نمایند، دویچه بان به تست این خودروها در Euref Campus پرداخته است که مرکز نواوری توسعه راهکارهای شهری پایدار می باشد. Euref Campus با میزبانی از بیش از ۱۰۰ شرکت و دارای بودن ۲۵۰۰ کارمند، از صنایع مختلف، اکنون می توان ادعا کرد که از اولین جاهاییست که از اتوبوسهای بدون راننده استفاده خواهد کرد. این خودرو، توسط دویچه بان فعالیت خواهد کرد، و می خواهد روزانه بیش از ۱۰۰ دور خدمات را به همشهریان ارائه دهد که ساعات کاری آن از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ به ۱۷:۰۰ خواهد بود، و این به شرکت راه‌آهن آلمان فرصتی برای یادگیری بیشتر در مورد خودروهای بی راننده را خواهد داد.

لوکال موتورز ، شرکتی که تحت پشتیبانی اتوبوس اولی می باشد، برخی خودروهای ساخته شده با تکنولوژی  پرینت سه بعدی را تولید کرده است که  می توان به Strati و LM3D اشاره کرد.

       

 fardad3d

    منبع: http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code