پرینت جنگل پروانه ها در چین با پرینتر سه بعدی

پرینت جنگل پروانه ها در چین با پرینتر سه بعدی

شما می دانید کسانی که با مترو و یا بزرگراه  به صورت روزانه رفت و آمد می کنند ، به صورت  غیرالقایی در طول یک  تونل طولانی شلوغ با افراد دیگر راه می روند ،که این کار  فقط برای ایجاد ارتباط با افراد دیگر  یا برای رسیدن به محل کار است . یکنواختی این کار ،و ایستگاه ها و معابر زیرزمینی که روشنایی آنها به صورت خوب انجام نمیشود  خسته کننده می باشد . با این حال چینی ها  در حال تلاش برای زنده شدن و پیشرفت اجتماعات افراد  با کمک پروانه های پرینت شده به صورت سه بعدی می باشد .

در چونگ کینگ، یکی از شهرستانها ی اصلی در جنوب غربی چین، بزرگترین مترو این شهرستان در حال آماده شدن برای افتتاح  می باشد . تونل عابر پیاده جاده ی Huafu ، که بنا به گزارش ها دو تا سه برابر بزرگتر از تونل های عابر پیاده موجود است ، نه تنها بزرگترین مترو این شهرستان  می باشد، بلکه به احتمال زیاد زیبا ترین تونل شهرستان نیز می باشد ،چون با بیش از دو هزار پروانه پرینت شده به صورت سه بعدی  تزیین شده است .

تونل واقع شده در خیابان Huafu و محل اتصال جاده کی فیو ، یک منطقه تجاری و مسکونی است ، بنابراین کسانی که در این محل زندگی می کنند و یا به این منطقه رفت و آمد می کنند می توانند به زودی در انتظاریک تجربه جادویی درمسیرمحل کارخود را داشته باشند . گذرگاه با دربرداشتن مجموع هزینه ی ۵۲ میلیون یوان (۷٫۸ میلیون $)، دارای  ۵۶ متر طول، ۱۲ متر عرض و ۴٫۵ متر ارتفاع، با مجموع چهار ورودی برای عبور و مرور می باشد .

spectacular-3d-printed-butterflies-adord-chinas-pedestrial-tunnel-2

“جنگل پروانه ها ” که برای تزئین تونل ها بود دقیقا در سال  ۲۰۱۶ با پروانه های سفید سه بعدی  چاپ شده، که نمادی از این است که سال  ۲۰۱۶ دارای یک سال پربار و پررونق است ساخته شده است. به طور خاص، تونل عابر پیاده مانند یک جنگل نقاشی شده است با  درختانی با تنه سیاه و سفید که به صورت هنری با ۹ نوع مختلف پروانه های سه بعدی چاپ شده تزیین شده است .

برای اینکه تاثیردیدنی تر وجذاب تر شود ،درپشت هر پروانه سه بعدی نور های ال ای دی  قرار گرفته که قادر به تغییر رنگ هستند  . در واقع، دیواره های تونل خود دیوار های آلومینیومی تعبیه شده با چراغ های LED درخشان هستند که قادر به ساتع ۸ رنگ مختلف از نور می باشند .

به گفته یک نماینده تونل، چراغ در حال تغییرهستند  و سایه آن ها  به نظر می رسد با عنوان سال  ۲۰۱۶ با پروانه های سه بعدی پرینت شده  بر روی دیواربه  رقص درمی آید ،و آنها امیدوارند که بتوانند از این طریق برای افرادی که در تونل رفت و آمد می کنند یک حالت آرامش بخش و هیجان آور ایجاد کنند . همچنین پروانه خود نیز  قابل توجه هستند ، که به گونه ایی طراحی شده اند که بتوانند  واقعی به نظر برسند .

spectacular-3d-printed-butterflies-adord-chinas-pedestrial-tunnel-1

همانطور که گفته شد، در مجموع نه نوع مختلف از پروانه های سه بعدی چاپ شده وجود دارد، و هر یک توسط شکل بال، بافت بال، و جزئیاتی مانند خطوط بال مشخص شده اند. تونل عابر پیاده جاده ی Huafu چونگ کینگ انتظار می رود که در پایان ماه برای  عموم مردم افتتاح شود.

spectacular-3d-printed-butterflies-adord-chinas-pedestrial-tunnel-3

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code