پرینتر سه بعدی که غذا میپزد

پرینتر سه بعدی که غذا میپزد

فودینی مانند یک مایکروفر است و برای خانه، رستوران و کارهای حرفه‌ای طراحی شده است.

به گزارش فارس، فودینی یک پرینتر سه بعدی غذاست که قابلیت پرینت وعده‌های غذایی شیرین و خوش‌نمک را داراست و قادر به تغییر طعم غذا است؛ این دستگاه به شکل یک مایکروفر با طراحی براق، برای خانه، رستوران‌ها و کارهای حرفه‌ای توسط شرکت «ماشین آلات طبیعی» طراحی شده است.

 نام این دستگاه Foodini است و تفاوتی با یک پرینتر سه‌بعدی عادی ندارد؛ اما به جای پرینت پلاستیک، مواد خوراکی را از طریق محفظه‌های استیل می‌سازد. مؤسس شرکت Natural Machines می‌گوید: «فناوری این دستگاه همان فناوری پرینترهای سه‌بعدی است؛

اما در پرینترهای عادی که از پلاستیک استفاده می‌کنند، تنها یک نقطه ذوب وجود دارد و در این پرینتر غذا چند درجه حرارت، انسجام و بافت مختلف وجود دارد. همچنین جاذبه نیز کار پرینتر غذا را دشوارتر می‌کند؛ زیرا غذا شکل خود را به خوبی پلاستیک حفظ نمی‌کند».
این شرکت ادعا می‌کند که این دستگاه اولین دستگاهی است که می‌تواند غذاهای مختلفی از شور گرفته تا شیرین تهیه کند.

مؤسس شرکت می‌گوید: «در واقع، این دستگاه یک کارخانه تولیدکننده غذا است که به سایز یک فر درآمده است». این دستگاه در ابتدا در آشپزخانه‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت و مدتی بعد، مدل خانگی آن نیز با قیمتی حدود ۱۰۰۰ دلار ارائه خواهد شد.

پرینتر سه بعدی که غذا میپزد

این دستگاه می‌تواند هر نوع غذایی از پیتزا یا ساندویچ‌ها و دسرهای مختلف را پرینت کند؛ برای این کار پرینتر سه بعدی غذا همراه با ۵ عدد کپسول خالی که کاربر باید با مواد تازه پر کند و قبل از ترکیب شدن در کپسول کافی است طرح و نوع غذا را انتخاب شود.

فودینی برای تسهیل دسترسی به دستورالعمل‌های موجود در سایت‌ها به اینترنت متصل می‌شود و حتی کاربران می‌توانند تجربه‌های خود را از این طریق به اشتراک بگذارند.

این دستگاه در اوایل سال آینده به بازار ارائه می‌شود.

این دستگاه شبیه یک دستیار برای افراد بسیار تنبل به نظر می‌رسد؛ یک دکمه را فشار دهید و غذای موردنظر خود را آماده کنید؛ اما شرکت natural machines ادعا می‌کند که این دستگاه بدین منظور طراحی شده که مراحل دشوار و زمان‌بر آماده کردن غذا را انجام دهد. همچنین این دستگاه به دلیل استفاده از مواد تازه، تغذیه سالم را ترویج می‌دهد.
در حال حاضر این شرکت با همکاری کارخانه‌های بزرگ غذاسازی به دنبال ارائه بسته‌های آماده‌ای است که تنها کافی است داخل دستگاه بگذارید و غذای خود را آماده کنید. طبق گفته این شرکت، این بسته‌ها عاری از هر گونه مواد نگه‌دارنده بوده و تنها ۵ روز قابل مصرف خواهند بود.
پرینتر سه بعدی که غذا میپزد
مرحله پرینت آهسته انجام می‌گیرد؛ اما در مقایسه با یک پرینتر سه‌بعدی عادی سریع‌تر است. این دستگاه علاوه بر ایجاد طرح‌های پیچیده مانند تزئینات ریز کیک یا ساخت غذا به شکل‌های عجیب، برای دستورالعمل‌هایی که به دقت و مهارت نیاز دارند مانند پیتزای خانگی یا پاستا شکم‌پر مناسب است.
در حال حاضر این دستگاه تنها غذا را پرینت می‌کند و شما باید آن را بپزید؛ اما در آینده، مدل‌های جدید آن غذا را هم پرینت می‌کند و هم می‌پزد.همچنین یک صفحه لمسی در بخش جلوی دستگاه قرار دارد که به وب‌سایت‌های آشپزی متصل می‌شود. در نتیجه این دستگاه جزو اینترنت اشیاء نیز محسوب می‌شود.
کاربران می‌توانند از طریق گوشی هوشمند خود دستگاه را کنترل کرده و دستور پخت موردنظرشان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

پرینتر سه بعدی که غذا میپزد

مؤسس شرکت می‌گوید: «قبلاً غذاهایی را از طریق این دستگاه درست کردیم و خوردیم. طعم آن از سوی دیگران موردپسند قرار گرفت. به عنوان مثال یک دستگاه ماکروویو در دهه ۷۰ مردم را می‌ترساند؛ مردم فکر می‌کردند غذا با ماکروویو مسموم می‌شود، اما سی سال بعد همه یک دستگاه ماکروویو در خانه دارند. این دستگاه غذای واقعی می‌سازد، غذایی از مواد واقعی و تازه».
این شرکت قصد دارد نیمه دوم سال آینده این دستگاه را به تولید انبوه برساند.

پرینتر سه بعدی که غذا میپزد

پرینتر سه بعدی که غذا میپزد

 fardad3d 

منیع:

http://cdn.fararu.com

http://footofan.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code