پرینتر سه بعدی و محصولات عجیب و جالب آن

اگرچه اسم بردن از پرینتر سه بعدی  در گذشته‌ای نه  چندان دور شبیه یک شوخی بود ، اما با پیشرفت دردنیای فناوری مدرن، این پربنترها هم سر وصدا راه انداخته‌اند و حسابی خودنمایی می‌کنند.

یک شرکت ساخت این نوع پرینترها اخیراً اعلام کرده است ، به زودی پرینترهای سه‌بعدی  خانگی را با قیمت ۵۰۰دلار راهی بازار خواهد کرد. این قیمت اگرچه هنو ز ارزان نیست، اما می‌تواند چنین پرینترهایی را در دسترس اهالی علم و فناوری در دنیا قرار بدهد. به همین بهانه نگاهی داریم به چند محصول عجیب و جالب پرینترهای سه بعدی:

پرینتر سه بعدی و محصولات عجیب و جالب آن

اسکلت انسانی پرینت سه بعدی شده

ساخت اعضای بدن توسط یک پرینتر ، شاید کمی رؤیایی باشد . با این حال در ماه مارس (اسفند) گذشته ،جراحان توانستند هفتاد  درصد یک اسکلت انسانی را  با پرینتر سه بعدی بسازند . اگرچه این روش  برایساخت استخوان‌های مصنوعی، هنوز راه زیادی در پیش دارد، با این حال می‌تواند هزینه‌ی ایمپلنت استخوانی را تا حد زیادی پایین بیاورد.

پرینتر سه بعدی و محصولات عجیب و جالب آن

پرینت سه بعدی گوش مصنوعی

عجیب است نه ؟ اما دانشمندان حتی این کار را هم کرده‌اند . تنها با استفاده از سلول‌های کشت شده‌ی یک  گوساله ، ژل ‌های پلیمری و ذرات نقره ، در دانشگاه پرینستون ، موفق به پرینت این گوش  شدند که  می‌تواندامواجی فراتر از شنوایی انسان دریافت کند. با این حال هنوز هیچ برنامه‌ای برای نصب این گوش روی بدن انسان وجود ندارد.

پرینتر سه بعدی و محصولات عجیب و جالب آن

یک چهره‌ی شبیه سازی شده با پرینتر سه بعدی

بعد از پیدا شدن یک اسکلت از ریچارد سوم ، پادشاه انگلیسی ، باستان شناسان با نرم‌افزارهای رایانه‌ای ،چهره‌ی این شخص  را بازسازی کردند . آن‌ها از این بازسازی یک پرینت  گرفتند و تا حدودی چهره‌ی ریچارد سوم را شبیه سازی کردند.

پرینتر سه بعدی و محصولات عجیب و جالب آن

ویولن پلاستیکی-کاغذی پرینت سه بعدی شده

یکی از این  ساخته‌ها یک  ویولن عجیب است  که نیمی از آن با پلاستیک و نیم دیگر  آن با کاغذ فشرده  درست شده است. این محصول که دسته‌ای مقوایی دارد ، در فوریه (بهمن) گذشته رونمایی شد، نمی‌شود گفت صدای خارق‌العاده‌ای دارد، اما به گفته‌ی «آلکس دنیس» سازنده‌ی آن، برای یک آخرهفته بد نیست.

fardad3d 

منبع: http://www.nikan3dprint.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code