پرینتر سه بعدی در صنایع هوافضا

پرینتر سه بعدی در صنایع هوافضا

در صنایع هوایی و فضایی دقت قطعات مصرف شده در تجهیزات و ایمنی حرف اول را میزند و این نکات باعث شده است که سردمداران این صنعت به فکر استفاده از پرینتر سه بعدی بیافتند. شرکتهای بزرگی مانند بوئینگ هم اکنون برای طراحی و ساخت قطعات پیچیده ، حساس و دقیق خود از این تکنولوژی استفاده میکنند این شرکت با بهره گیری از پرینتر های FDM در طراحی و از پرینتر های MULTI MATERIAL و METALJET برای ساخت قطعات خود استفاده میکند.

سازمان دیگری که از این تکنولوژی به کرات استفاده میکند و میتوان گفت خود نیز یکی از بوجود آورندگان پرینتر های سه بعدی است سازمان هوا و فضای آمریکا یا همان ناسا است.

از جمله کارهایی که این سازمان با پرینتر های سه بعدی انجام میدهد فرستادن آنها به فضا است تا فضا نوردان بتوانند تجهیزات خود مانند انواع آچارها را پرینت و استفاده کنند.

همانطور که مشاهده میکنید محدودیتی برای استفاده از پرینتر های سه بعدی در هیچ صنعتی وجود ندارد و پرینتر های سه بعدی در کمترین زمان توانسته اند در هر صنعتی جایی برای خود پیدا نمایند.

پرینتر های سه بعدی که در این صنعت استفاده میشوند بیشتر از تکنولوژی های (FDM , DLP ,POLYJET(METAL & MULTI MATERIAL هستند.

پرینتر سه بعدی در صنایع هوافضا

fardad3d

منبع: http://fardad3d.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code