پرینتر سه بعدی در ریخته گری

پرینتر سه بعدی در ریخته گری

چطور پرینترهای سه بعدی می توانند به صنعت ریخته گری کمک کنند؟

این سوالی است که پاسخ دادن به آن دشوار نیست. شاید بخش مدل سازی بیش از هر بخش دیگری بتواند از مزایای فن آوری چاپ سه بعدی بهره مند شود.

صنعت ریخته گری فلزات و مدل سازی: 

در صنعت ریخته‌گری در قالب‌های تک‌بار Expendable ، همچون ریخته گری ماسه ای، شما غالبا” به یک یا چند مدل نیاز دارید.  مدل سازی یا Pattern making عبارت است از طراحی و ساخت مدل‌هایی که در ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرند.  همچنین مدل ریخته گری یا Pattern ، قطعه ای یک یا چند تکه، ساخته شده از چوب، فلز، گچ و یا مواد پلاستیکی است، که نقش منفی متناظر خود را در ماده قالبگیری ایجاد می کند

برخی از انواع مدل ها عبارتند از :

مدل یک تکه، مدل دو نیمه، مدل چند تکه، مدل مرکب، مدل نصب شده، مدل آزاد، مدل با قطعه آزاد، مدل طبیعی، مدل اولیه، مدل مادر، مدل دو انقباضی، مدل تک انقباضی، مدل کاری، مدل استاندارد، مدل موقت، مدل ساده شده، مدل راهگاه، مدل راهگاه دار، مدل پیچی، مدل (پشت) تخت، مدل اسکلتی، مدل کلافی، مدل متحنی، مدل صفحه ای و …

بسته به مشخصات مدل ها روشهای متفاوتی برای ساخت سنتی مدل ها تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است.

 اما اکنون با تکنولوژی پرینت سه بعدی، ساخت برخی از مدل های ریخته گری وارد عرصه جدیدی شده است. شما می توانید طراحی دیجیتالی انجام شده را از مدل مورد نظرتان را در اختیار پرینتر سه بعدی قرار بدهید یا از یک قطعه موجود با استفاده از اسکن سه بعدی اندازه برداری کنید و سپس فایل آن را در اختیار چاپگر قرار بدهید.

مواد مصرفی در تولید مدل های پلاستیکی می توانند مواد ضایعات پلاستیکی باشند که که دوباره به فیلامنت های قابل استفاده تبدیل شده اند.  

 

fardad3d

منبع :http://fardad3d.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code