پرینتر سه بعدی از منظر تکنولوژی تولید

بیش تر مردم پرینت سه بعدی را به عنوان تکنولوژی مدل سازی می دانند تا تکنولوژی تولید و به همین دلیل است که آن ها هرگز به استفاده از آن برای تولید انبوه بخش های نهایی مصرفی و قابل استفاده فکر نمی کنند و در بیشتر اوقات حق با آن ها است. ولی شرایط جالبی وجود دارد که رایج ترین، به صرفه ترین و موثرترین شیوه پرینت سه بعدی [یعنی FDM ] در واقع بهترین انتخاب برای تکنولوژی تولید است.

 

فواید و مضرات پرینتر سه بعدی برای تولید

از میان بسیاری شیوه های رایج تولید پلاستیکی، پرینت سه بعدی، فواید و مضرات خاص خود را ارایه می دهد. پرینت سه بعدی، طرفدار تولید سفارشی است و برای تولید در میزان کم بسیار مناسب است. پرینت سه بعدی این اجازه را به شما می دهد تا بخش های مختلف را به همان گوناگونی پیچیدگی ای که می خواهید بدون پرداخت هزینه اضافه تولید کنید. پرینت سه بعدی اجازه اعمال تغییرات، پس از آغاز مرحله تولید را می دهد. در عوض، پرینت سه بعدی نمی تواند هیچ گونه صرفه اقتصادی را در ابعاد بالا ارایه دهد و اساسا قیمت هر واحد آن در تولید انبوه، ازانتر از تولید یک واحد نیست.  

پرینتر سه بعدی در مقایسه با قالب ریزی تزریقی

برای تولید انبوه واقعی شما به فرآیندی مانند قالب ریزی تزریقی نیز دارید که لازمه آن تکرار و استانداردسازی است.برای فهم بیش تر در این زمینه، این نمودار را از کتاب " تولیدکنندگان: انقلاب صنعتی جدید" نوشته کریس اندرسون، قرض گرفتم. این کتاب از اردک پلاستیکی استفاده می کند تا نقطه های قوت و ضعف قالب ریزی تزریقی را در برابر پرینتر سه بعدی در بحث حجم تولید نشان دهد. 

پرینتر سه بعدی و قالب ریزی تزریقی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code