پرینترهای سه بعدی فلز با تکنولوژی لیزر

TRUMPF از پرینترهای سه بعدی فلز با تکنولوزی لیزر رونمایی کرد

هیچ چیز بهتر از لیزر نیست، علی رغم این که پرینترهای مبتنی بر لیزر نتایج قابل توجهی در زمینه پرینت سه بعدی فلزات  ارائه دادند ، بدون شک در آینده ای نزدیک نقشی موثر در صنعت ایفا خواهند کرد .و به نظر می رسد تولید کنندگان آلمانی TRUMPF  نقشی به سزا در آن آینده ایفا خواهند کرد ، همانطور که متخصصان اعلام کردند آنها در نمایشگاه Formnext  که 17-20  نوامبر امسال در فرانکفورت برگزار می شود ، چاپگرهای جدیدی رونمایی خواهند کرد.بر روی صفحه نمایش پرینترهای سه بعدی  شامل فناوری های همجوشی لیزری فلز (LMF)  و رسوب فلز لیزری (LMD) خواهد بود که بخشی از طیف محصولات جدیدشان خواهد بود.

همانطور که می دانید، تولید کنندگان لیزر TRUMPF سابقه بسیار کمی در زمینه پرینترسه بعدی دارند.  آنها در زمینه ماشین آلات، لیزر و الکترونیک متخصص هستند و با فروش مبلغ ۲٫۷۲ میلیارد یورو در سراسر جهان طی سالهای 2014-2015 به عنوان پیشرو در این زمینه فعالیت دارند.آنها در زمینه ساخت افزودنی از سال ۲۰۰۰ فعالیت داشتند ، زمانی که آنها TrumaForm  ابزار جامع جهت تولید مولد فلزاتطراحی کردند ، کمی فراتر از زمان خود در حال پیشروی بودند.  سال گذشته نیز آنها هم وارد همکاری با شرکت ایتالیایی Sisma در زمینه پرینت سه بعدی شدند.

اما با این پرینترهای جدید سه بعدی ، آنها یک بار دیگر به تولید پرینترهای فلز مبتنی بر لیزر رسیدند . این پرینترها در دفتر مرکزی دیتزینگن با کمک شرکت Sisma طراحی شده اند که رئیس دپارتمان لیزر دکترPeter Leibinger  این پرینترها را  پیشگامان توسعه نامگذاری کرد. دکتر می گوید : اولین گام اساسی معرفی این پرینترهای جدید است، نه تنها ساخت مواد افزودنی مکمل روشهای تولید در آینده نخواهد بود، بلکه تاثیری سازنده بر روی آنها خواهد داشت .ما ماشین آلات نیرومند و بسیار موثر ارائه خواهیم داد که با آن قطعات کوچک و متوسط شامل ساختارهای پیچیده را بتوان تولید کرد .

با این پرینترهای سه بعدی  ، TRUMPF  نیز تنها متخصص جهان در زمینه فناوری های اصلیLMF وLMD  در محدوده محصولات خود می باشد. Peter Leibinger  می گوید : LMF  وLMD  فناوری های پیشرو در تولید افزودنی قطعات فلزی هستند  و ما هر دوی آنها را داریم .مشتریان ما نه تنها صاحب دستگاه و لیزر می شوند بلکه علاوه بر پشتیبانی وخدمات گسترده ، از فناوری و برنامه های کاربردی مشاوره نیز بهره مند می شوند . مهم نیست که شما با نازل تزریق، پره های توربین ، ابزار و یا حتی ایمپلنت های پزشکی سروکار دارید . ما با طیف گسترده ای از فناوری ها بهترین راه حل ها را مطابق با هر نیازی ارائه می دهیم .

پرینترهای سه بعدی فلز با تکنولوزی لیزر

 

پرینترهای سه بعدی فلز با تکنولوزی لیزر

متخصصان آلمانی می گویند، انتخاب بین این دو،  وابسته به کاربردی که شما دنبال آن هستید می باشد.  سیستم هایLMF  لایه به لایه در بستری از پودرقطعات را تولید می کند .آنها می گویند : این پرینترهابسیار استادانه قطعاتی که دارای پیچیدگی هندسی هستند را تولید می کنند.  پرینترهای سه بعدی LMD  در عین حال، استخری ذوب شده بر سطح اشیاء ایجاد می کند و پودرها را با هم ترکیب می کند ، خصوصا برای ساختارهای تعریف شده افزودنی به ابزارها و اشیاء موجود مناسب است. با این حال هردو روش به اندازه کافی قدرتمند هستند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code