پرینترسه بعدی و همکاری makerbot و sumsung

پرینترسه بعدی و همکاری makerbot و sumsung

تیم اجرایی سامسونگ وMarkerbot، با همکاری هم، پرینترهای سه بُعدی را وارد کلاسهای درس سرتاسراروپا می کند .درتمام اروپا، عدم اشتغال جوانان به عنوان یک مساله لگام گسیخته و جدی باقی مانده و بسیاری از دانشجویان و جوانان نمی توانند به خاطر وجود بازارهای ضعیف و اغلب به دلیل عدم وجود مهارت های لازم -شغلی را برای خود دست و پا کنند.

درتلاش برای مهار بی کاری جوانان دراروپا و معرفی نسل جوان تر به حوزه بسیار مهم فناوریهای دیجیتال ،شرکت سامسونگ الکترونیک یوروپ با شرکت MarkerBotدربخش تولید پرینتر سه بعدی،همکاری می کند تا برخی از موسسات آموزشی (مدارس ،دانشکده ها و موزه ها) را مجهز به پرینترهای سه بعدی نمایند. اخیراً، این موضوع اعلام گردید که امید می رود چنین ابتکاری ،باعث ایجاد نسل جدیدی از سازندگان و مبتکرین دراین قاره شود.

samsung-makerbot-team-3d-printers-classrooms-europe-1

با توجه به شرکت سامسونگ ،اواین مرحله از برنامه مشارکتی آنها ا MarkerBotکه بخشی از برنامه بزرگتر مهارت های دیجیتال سامسونگ است، امسال، درکشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بریتانیا و سوئد اجرا می شود. اساساً، با سرمایه گذاری دربخش ساخت پرینترهای سه بعدی و سایر فناوریهای دیجیتال که برای دانش آموزان درهر سنی درمدارس، قابل دستیابی است، شرکتها درصدد معرفی مهارتهای کدپردازی ،تولید دیجیتال و سایر مهارت های فناورانه برای نسل جوانتر بوده، به گونه ایی که پس از ورود آنها به بازار کار، دارای مهارتهایی خواهند بود که اکنون، بسیاری از تجارتها به آنها نیاز دارند. @fardad3d

هم راستا با این هدف ،این امید وجود داردکه چنین مشارکتی بتواند به دانش آموزان درمورد چگونگی عملکرد یک چرخه کامل طراحی، آموزش داده، نحوه تبدیل یک مفهوم را به محصول نهایی به آنها نشان داده و هر آنچه را که می توان از این طریقه دست آورد را به آنها عرضه کرد.

همان طور که “ایولین نیکوکا” مدیر بخش پشتیبانی و شهروندی شرکت سامسونگ یوروپ نیز توضیح می دهد: درپاسخ به اعلام هشدار درخصوص شکاف موجود میان مهارت ها و سطوح بالای بی کاری جوانان درسال ۲۰۱۳، ما از ائتلاف Grand کمیسیون اروپا برای ایجاد مشاغل دیجیتال که انتظار می رود تا سال ۲۰۱۹، ۴۰۰هزار جوان را در سرتاسر اروپا به استخدام خود درآورد، حمایت و پشتیبانی می کنیم.

 samsung-makerbot-team-3d-printers-classrooms-europe-3

ما به این هدف خود، سه سال زودتر دست یافته، بنابراین، می توانیم سرمایه گذاری بیشتری را بر روی آموزش هزاران جوان با تازه ترین مهارت های دیجیتال نماییم…فقط این موضوع را تصور کنید که یک دختر بچه ۹ساله با دیدگاه خود درمورد یک طرح جدید بتواد نقطه نظرش را از مدرسه، تبدیل به واقعیت کرده و به هدف خود برسد. تجربه یک مسر کامل ابداع و نوآوری، از نقطه نظر درخصوص مفاهیم دیجیتال گرفته تا تولید یک محصول واقعی، نشانگر آینده یادگیری وR&D می باشد. این برنامه مشارکتی جدید میان سامسونگ وMatkerBot درشبکه ۱۳۰۰ کلاس هوشمند و ۶۵ آکادمی دیجیتال سامسونگ، گسترش یافته است.

برای آن دسته از افرادی که دراین خصوص کنجکاو هستند، لازم به ذکر است که کلاس های هوشمند درپی آموزش دانش آموزان ۶تا۱۶ساله و یاد داد مهارت های دیجتال، همچون کدپردازی به آنها می باشد. تابدین جای کار، این شرکت، بیش از ۱۳۰۰مورد از این کلاسهای هوشمند را در ۲۰ کشور اروپایی به وجود آورد و به آموزش دانش آموزان و معلمین، درخصوص چگونی استفاده از این فناوری ها-پرینت سه بعدی – کمک کرده است.

به عقیده آنها ،آکادمی های دیجتال ،برای گروه سنی بالاتر (۱۶تا۲۴ساله) طراحی شده و این آکادمی ها،اصولا،جزومراکزی هستند که جوانان می توانند مطالبی را درخصوص برخی از فناوری های هوشمند، ICT و حتی برنامه های اشتغال پذیری به دست آورند. این برنامه ها، درنهایت باعث از میان بردن شکاف موجود میان آموزش و اشتغال می شود.

samsung-makerbot-team-3d-printers-classrooms-europe-2

به گفته آندرس لانگلد ،مدیر کل Marker EMEA و MarkerBot، دارای دیدگاه مشترکی درمورد رشد و توسعه فناوریهای جدید هستند که به دانش آموزان، برای ساخت مشاغل آینده کمک می کند. پرینت سه بُعدی، می تواند به آموزش بسیاری از مهارت های موجود در قرن۲۱ کمک کرده-مهارت های که کارفرمایان به دنبال آن بوده و باعث استفاده از علم و دانش موجود در دنیای واقعی گردد. ما نیز تحریک شده ایم که به عنوان شریک با سامسونگ وارد کارد شده و مربیان و دانش آموزان درکشف قدرت پرینت سه بُعدی، کمک نماییم.

    fardad3d 

منبع: http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code