پرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندماده

پرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندماده

ثبات پرینترهای سه بعدی به سرعت در حال تحول است. در حالی که سرعت فناوری های نوظهور در این مسیر می تواند بسیاری از دستگاهها را منسوخ نماید، شرکت پرینت سه بعدی MakerMex درصدد تولید چیزی با کمی قدرت ماندگاری بیشتر در شکل یک پرینتر سه بعدی چند ماده ای با نام MM1 می باشد. این دستگاه دارای طراحی مدولار است که صاحبان را قادر می سازد تا قطعات داخلی و خارجی را در صورت نیاز تعویض نمایند.

پرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندمادهپرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندمادهپرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندمادهپرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندماده

گرچه ممکن است که MakerMex جزء اولین شرکت تولیدکننده پرینتر سه بعدی در مکزیک باشد، اما جزء اولین ها در ساخت پرینترهای سه بعدی مدولار نیست. برای مثال در این زمینه پرینتر سه بعدی Snap در سال گذشته مراحل ساخت خود را گذراند، اما در مرحله جمع آوری بودجه با شکست مواجه شد و در نتیجه از تولید آن برای عرضه به بازار خودداری شد.

همچنین R-360، پرینتر سه بعدی مدولار با قابلیت حمل آسان و بعلاوه ارتقای قطعات است که در سال گذشته راه اندازی شد. اما پرینتر MM1 حداقل از نگاه شرکت سازنده وسیله ای مجزا است، و بزرگترین تاکیدی که بر این دستگاه داشته قابلیت سفارشی سازی آن همراه با هدهای اکستروژن قابل تعویض است که اجازه انتقال آسان میان مواد چاپی را می دهد.

پرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندماده

Sam Weatherly، مالک شرکت MakerMex می گوید:” ما در حال مدل سازی این پرینتر به تقلید از صنعت خودروسازی و یا حتی مانند IKEA هستیم، به این معنا که تجربه سفارشی سازی منحصر به فردی را برای علاقه مندان به پرینترهای سه بعدی ارائه خواهیم داد.” در ادامه این چنین می گوید:” از آنجا که این با آپشن های متعدد اکستروژن در مواد مختلف زیادی چاپ شده است، MM1 واقعا یک پرینتر کامل و مناسب برای هر کسی خواهد بود. “

پرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندماده

با مساحت پرینت ۲۰x20x20 cm، خود دستگاه MM1 در ابعاد ۴۹×۳۷٫۵×۴۹ cm ساخته شده است و قادر به پرینت در موادی از جمله سرامیک، خمیر، لاستیک، پلاستیک، Play-Doh و مواد رسانا می باشد.

MakerMex سرعت چاپ ۳۰۰mm/s و رزولوشن ۳۰ میکرون لایه را برای هر واحد ارائه داده است که می تواند با افزودنی هایی همچون ماژول های وای-فای، اکریلیک محصور کننده دیوارها و اکسترودرهای اضافی و … بیشتر سفارشی شود.

پرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندماده

پشت ساخت این دستگاه دو هدف مدنظر بوده است: اول اینکه صاحبان MM1 خواستار جایگزین کردن این دستگاه با دیگری به همین زودی نمی باشند، و دوم اینکه طیف مواد سازگار مورد استفاده در انواع اپلیکیشن های پرینت سه بعدی توسعه خواهد یافت، که در نتیجه درخواست تجدید نظر خود را افزایش می دهد.

MakerMex به دنبال افزایش بودجه ۵۰ هزار دلاری از کمپین Kickstarter برای ورود به مرحله تولید این محصول می باشد. این کمپین در ۲ اکتبر با تنظیم پیش پرداخت ۹۹۹ دلاری برای MM1 راه اندازی خواهد شد.

پرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندمادهپرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندمادهپرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندماده

پرینترسه بعدی شرکت MakerMex باقابلیت پرینت چندماده

 

 

fardad3d 

منبع :http://www.topinearth.ir

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code