پرینترسه بعدی درصنعت جواهرسازی

پرینترسه بعدی درصنعت جواهرسازی

برای جذب مشتری بیشتر در بازار جواهرفروشی، بازاری که جذابیت زیادی برای نسل های جوان تر ندارد، برخی جواهرسازان به ابتکار جدیدی دست زده اند. مشتری به جای انتخاب مدل های ویترین یا خرید اینترنتی، ایده خود را به به فروشنده می گوید و جواهرساز هم با استفاده از پرینترهای سه بعدی و قالبگیری حجمی، دستور خریدار را عملی می کند.

یکی از مشتری های این صنعت جدید می گوید: «نمی توانم فقط با دیدن یک طرح روی اینترنت، چک خرید را امضا کنم. چون می تواند مشکلاتی، مثلا درباره اندازه را برایم به وجود آورد. به این ترتیب، به فکر چیزی می افتم که اگرچه جنس نهایی را نداشته باشم ولی دست کم از نظر اندازه من رامطمئن کند. باید به خریدار این اطمینان را داد که انتخاب درستی کرده است.»

پرینترسه بعدی درصنعت جواهرسازی

برای رسیدن به شکل دلخواه مشتری، یک نمونه از سفارش با استفاده از فناوری پرینترهای سه بعدی ساخته می شود تا بعد از تائید سفارش دهنده، جواهر اصلی از روی مدل ساخته شود.

استودیوی Lumitoro که در شهر استکهلم و در سال ۲۰۱۳ توسط روبرتو چاوز تاسیس شده است، به دنبال ترکیب علم و هنر از طریق جدیدترین فن آوری طراحی دیجیتال برای ایجاد “تفاوت های تمام عیار” در طراحی جواهرات است

پرینترسه بعدی درصنعت جواهرسازی

انواع نرم افزارهای CAD  و بویژه فیوژن ۳۶۰ شرکت  Autodesk  با امکانات ویزه خود، ابزار اصلی این استودیو برای خلق مدل های بی نظیر جواهرات و انگشترها و گردن آویزها و نظایر آن است. همچنین روبرتو چاوز و همکارانش در این استودیو از فناوری پرینت و پرینترهای سه بعدی و فرآیندهای ریخته گری فلزاتی همچون طلا، مس، نقره و … بهره می برند.

fardad3d 

منبع: http://fardad3d.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code