پرینترسه بعدی تأتو (خالکوبی) با سطح دقت بالا

پرینترسه بعدی تأتو (خالکوبی) با سطح دقت بالا

من دریافته ام یکی از پایدارترین عناصر مربوط به روح انسانی، جستجوی آن، برای تسخیر ناشناخته ها می باشد. ما به عنوان گونه های زیستی، تمدن عظیمی را به وجود آورده ایم که قدمت آن هزار ساله بوده و تقریبا هر پیشرفت و دستاوردی که در طول این مسیر ما با آن مواجه شده ایم ،با این سوال ساده آغاز شده که چه می شد اگر؟

پیشرفت اخیر درعرصه فناوری باز سه بعدی ،این اجازه را به طراحان فرانسوی، پیزارم ،پیوتر ویدکا و جان داسیلوریا (که با عنوان مخاطین مناسب خوانده می شوند) ،کار خود را بر روی ناشناخته ها، با این سوال مهم ادامه داده اند که: چه می شد که اگر شما از یک پرینتر سه بعدی، برای دستگاه خالکوبی (تاتو) استفاده می کردید؟ این گروه ،پس از ملاقاتی که با هم در دانشگاه داشتند، به سرعت دریافتند که آنها، از تحقیقاتی که تا به حال انجام داده اند، چیزهایی را در دست دارند: ما همدیگر را آنجا ملاقات کرده، درحالی که بر روی پروژه های متفاوتی کار می کردیم .

همین موضوع ما را به سمت نقطه نظر خالکوبی با روبات سوق داد .این موضوع ،چندان عقب تر از زمانی نبود که یکMakerspaceمحلی، Le Fab shop،خاطر نشان ساخت که یک پرینتر سه بعدی دسکتاپ و یک سوزن مخصوص خالکوبی، تمام آن چیزی بود که برای شروع کار ،مورد نیاز بود .

team-behind-tattoo-3d-printer-use-industrial-robot-to-tattoo-with-even-more-precision-01

از آنجا که این موضوع بسیار شگفت آور است که بتوان از یک پرینتر سه بعدی، برای تزریق بسیار دقیق جوهر بر روی پوست شما استفاده کرد، درنتیجه، هوش و قدرت فکری که پشت این دیدگاه وجود دارد،اخیرا موجب بروز همکاری با Autodeskشده است.

براساس این دیدگاه، غلبه بریکی از مهمترین موانع استفاده از پرینتر(چاپگر) سه بعدی برای استفاده ازخالکوی (تاتو) ،بسیار مهم بود. به عنوان مثال انحنای بازوی انسان، درانطباق با چگونگی عملکرد پرینتر سه بعدی قرار نمی گیرد. بنابراین ،آنها به سمت رشته ایی از علم روباتیک رفتند که احتمالا شما در کارخانه تولید اتومبیل مدرن، شاهد آن بوده اید.

با استفاده ازفناوری اسکن سه بعدی و اهرم روبات صنعتی ،آنها توانستند اطلاعاتی را از طریق تستهای پرینت سه بعدی به دست آورده و از آن، برای آموزش اهرم روباتیک، به منظور تاتو کردن (خالکوبی) بر روی بدن انسان، استفاده کرده اند .

دیوید تامسون از آزمایشگاه تحقیقات کاربردی Autodesk،خاطر نشان می سازد که تحقیق ما، بر روی رابطه اساسی معطوف شده که در آن مردم ،احتمالا در آینده نه چندان دور، با ماشینها خواهند داشت. در واقع این پروژه به سمت این مرز، سوق داده می شود. ذاتا، این دستگاهها به صورتی طراحی شده اند که می توانند در تفکیک و تمایز با مردم قرار گیرند. این موضوع نیز، حوزه جدیدی به شمار می رود.

team-behind-tattoo-3d-printer-use-industrial-robot-to-tattoo-with-even-more-precision-02

بنابراین ،از میان داده های مشارکتی موجود درخصوص ارتباطی که میان صنایع وجود دارد پاسخ این سوال مهم که آیا شما می توانید ازیک پرینتر سه بعدی (ویا به صورت روبات صنعتی همه کاره)،به جای هنرمند تاتو کار استفاده کند یا خیر ،مثبت خواهد بود. در پایان ،پس از انجام اسکنهای سه بعدی، طراحی داده ها و آماده سازی دقیق آنها، در این مرحله، نهایتا تنظیم خواهد شد. .دیوید تامسون، این رویداد را بدین صورت توصیف نمود: افراد حاضر دراین بخش ،نفس خود را درحین کار نگاه داشته، نگرانی اندکی دراین خصوص وجود دارد، سوزن، وارد پوست شده و سپس آنچه که باید انجام شود، صورت خواهد گرفت. کار صورت گرفته بسیار ظریف دقیق و زیبا می باشد .

team-behind-tattoo-3d-printer-use-industrial-robot-to-tattoo-with-even-more-precision-5

fardad3d

منبع :http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code