پرینت سه بعدی بانیروی خورشیدی  

هنگام مشاهده تکنولوژی پرینت سه بعدی که در دانشگاههای جهان ،برای خود جا باز کرده است،برخی موسسات آموزشی ،برای موفقیت ازمایشگاه فناوری میشیگان و فناوری open Sustainability در رقابت با هم قرار گرفته اند. با استفاده از یک منبع آزاد دلتا، RepRap‌ ‌، تکنولوژی میشیگان، شاهکارهای جالب و برجسته ایی را در این رابطه به دست آورده که شامل ایجاد یک پرینتر فلزی سه بعدی می باشد. هزینه ساخت این پرینتر، کمتر از ۲ هزار دلار است.

بخش تکنولوژی میشیگان ، بخشی نوآور،درخودآگاه محیطی است و توانسته به خاطر پیشرفت های خود دربخش فیلامنت های بازیافته شده، جایزه ۲۵ هزاردلاری را نصیب خود نماید. در حال حاضر، گروه تکنولوژی میشیگان، نیروی خورشید را برای ایجاد نیروی لازم برای دستگاه پرینت سه بعدی استفاده کرده و یک پرینتر سه بعدی خورشیدی را با استفاده از RepRap دلتا، به وجود آوردند. با گنجانیدن یک سیستم سیار فوتوولتانیکی و خورشیدی در RepRapآزمایشگاه، آزمایشگاه فناوری Open Sustainability ،یک پرینتر سه بعدی را به وجود آورد که برای افرادی که امکان دسترسی مناسب به برق برای آنها وجود ندارد، عالی خواهد بود. همچنین آنهایی که خواهان قطع استفاده از شبکه سوخت فسیلی هستند نیز از این دستگاه استفاده می کنند. قدرت خورشیدی این دستگاه، متشکل از یک نیروی pv و باطری باقطعات پرینت سه بعدی است که امنیت لازم را برای پنلهای خورشیدی به وجود می آورند .با تاکید بر روی حفظ منبع آزاد تکنولوژی پرینت سه بُعدی، پرینتر خورشیدی وجدید فناوری میشیگان، می تواند با قیمت حدود هزار دلار ساخته شود(قیمتی که در مقایسه با سایر پرینتر های سه بعدی خورشیدی و سیار که با قیمت ۲۵۰۰ دلار در بازار عرصه می شوند) کمتر خواهد بود.

22

تیم فناوری میشیگان، در بخش نتیجه گیری تحقیق خود، اذعان داشتند نوآوری های ارائه شده در این پروژه ،دارای اهمیت بالایی برای تمامی اپراتورهای پرینت سه بعدی هستند که امروزه انتقال و جابه جایی سیستم های سیار خود را بدون محدودیت در برق شبکه، انتخاب می کنند، طرح کامل این RepRap خورشیدی، برای دانلود رایگان در Appropedia موجود است. پیشرفت فناوری میشیگان، درخصوص مدل پرینتر سه بعدی خورشیدی ‌،به شکلی بالقوه درساخت سیستم پرینت سه بُعدی در هرجای دنیا، کمک می کند .چه یک دانشمند از این ابزار ها استفاده کند؛ چه یک کشاورز، برای چاپ تجهیزات جدید از آنها بهره گیرد و چه یک فرد انسان دوست، به دنبال تولید نمونه هایی مشخص ازاین دستگاه، درجوامعoff-gridباشد، پرینترهای سه بعدی با نیروی خورشیدی، همچون RepRap دلتای تکنولوژی میشیگان، می تواند از نیروی آفتاب، برخوردار شود.

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code