نمونه‌ی آزمایشی خودروی الکتریکی ساخته شده باپرینتر سه‌بعدی

نمونه‌ی آزمایشی خودروی الکتریکی ساخته شده باپرینتر سه‌بعدی

به نظر می‌رسد Local Motors کمپانی‌های زیادی را ترغیب به ورود به دنیای خودروهای پرینت سه‌بعدی کرده است. StreetScooter، تولیدکننده‌ی آلمانی خودروهای الکتریکی اخیرا نمونه‌ی آزمایشی C16 خود را تکمیل نموده که اغلب بخش‌های داخلی آن با استفاده از سیستم تولید سه‌بعدی Stratasys Objet1000 ایجاد شده‌اند.

اجزای پرینت سه‌بعدی این خودرو شامل پانل‌های پشت و جلو، پانل‌ها در، سیستم‌های سپر، دامنه‌های کناری، قوس چرخ‌ها و پوشش چراغ‌ها در کنار اجزای کوچک‌تر داخلی می‌باشند.

نمونه‌ی آزمایشی خودروی الکتریکی ساخته شده باپرینتر سه‌بعدی

اگرچه اغلب بخش‌های نسخه‌ی تولیدی C16 با استفاده از شیوه‌های معمولی ساخته شده‌اند، اما استفاده از رویکرد پرینت سه‌بعدی در قسمت‌هایی از این خودرو که در پاراگراف قبل به آنها اشاره شد، موجب ارزان‌تر شدن روند ساخت و کوتاهتر شدن طول آن به تنها ۱۲ ماه، شده است. با وجود چنین ساختاری، گفته شده که این خودرو قادر به اجرا در محیط‌های تست سنگین همانند خودروهای ساخته شده به شیوه‌های معمولی است.

نمونه‌ی آزمایشی خودروی الکتریکی ساخته شده باپرینتر سه‌بعدی

Objet1000 (تصویر بالا)، بزرگ‌ترین پرینتر  سه‌بعدی چندماده‌ای جهان به شمار می‌رود و با استفاده از آن StreetScooter توانسته بخش‌هایABS خودروی خود را با طول یک متر ایجاد کند.

هنوز اطلاعات زیادی از C16 منتشر نشده، اگرچه طبق گزارش‌های نسخه‌ی نهایی آن حدود ۴۵۰ کیلوگرم به‌علاوه‌ی وجود یک باتری وزن خواهد داشت و دارای توانایی طی محدوده‌ی ۱۰۰ کیلومتر و حداکثر سرعت ۱۰۰km/h و برچسب قیمت کمتر از ۱۲۵۵۰ دلار می‌باشد. قرار است نمونه‌ی آزمایشی این خودرو از ۲۵ تا ۲۸ نوامبر در نمایشگاه EuroMold فرانکفورت به نمایش گذاشته شود.

Fardad3d

منبع:http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code