معرفی Dacuda نرم افزار موبایل اسکن سه بعدی

اگرچه تعداد بسیار زیادی توسعه دهنده اپ (نرم افزار موبایل) عکسبرداری وجود دارد اما اندکی از آنها قادر به ادغام موفق یک دوربین تلفن هوشمند و  تجربه سه بعدی٫ خواه یک تجربه سه بعدی مجازی و یا روشی  برای خلق آسان مدلهای سه بعدی برای محتوای پرینت شده ۳ بعدی هستند. مطمئنا Autodesk تقریبا موجب ارزشمند شدن تلفن شده است اما  این موضوع برای توسعه دهنده های کوچک  کار آسانی نخواهد بود.

معرفی Dacuda نرم افزار موبایل اسکن سه بعدی

. به تازگی شرکت سویسی Dacuda با همکاری شرکت سوئدی Volumental  یک تجربه جدید موبایل را عرضه کرده اند که امکان پرینت سه بعدی  تصاویر سلفی را فراهم می کند. اگر نام ” Dacuda” آشنا به نظر میرسد به دلیل موفقیت اپ دیگری است که قبلا در زمینه  یک نوع متداول دیگر عکسبرداری موبایل عرضه کرده است: عکاسی از غذا. ۳DAround app این شرکت که برای عکاسی از غذا طراحی شده است به کاربران امکان ایجاد اسکن سه بعدی از غذاهای آنها و به اشتراک گذاری آن با دیگران را می دهد. این نرم افزار جدید سلفی بر مبنای موتور اسکن سه بعدی Dacuda’s SLAM (همان موتور به کار رفته برای اپ عکاسی از غذا) طراحی شده که  با استفاده از دوربینهای معمولی قادر به ثبت بلادرنگ اطلاعات مربوط به عمق می باشد.

معرفی Dacuda نرم افزار موبایل اسکن سه بعدی

کاربر بمنظور استفاده از اپ سلفی  برای گرفتن عکس  (و یا مناسب تر است که بگوییم یک اسکن) با موبایل یا تبلت از چهره خود حرکتی مشابه را دنبال می کند. زمانیکه اسکن کامل شد، کاربر می تواند فایل را به شرکت فرستاده و یا کپی پرینت شده سه بعدی از چهره خود دریافت نمایند. Dacuda زمان قابل توجهی برای تولید اپ سلفی محور اختصاص داده است. درحال حاضر موفقیت محصولاتی مانند میله ای سلفی بعنوان  شکل جدیدی از عکاسی در حال افزایش است.  یک میله فلزی تلسکوپی با یک دوربین ضمیمه، به کاربر امکان می دهند تا از فاصله ای دورتر نسبت به جایی که بازوی آنها میرسد از خود عکس بگیرند که در نتیجه باعث می شود تا دوربین میدان دید وسیعتری داشته باشد.

معرفی Dacuda نرم افزار موبایل اسکن سه بعدی

بااینکه میله های سلفی در دسترس بسیاری از افراد قرار داشته و هزینه چندانی ندارند، اما داستان پرینترهای سه بعدی طور دیگری است. Alexander Ilic، بنیانگذار Dacuda با پیش بینی این موضوع اقدام به ساخت نرم افزار خدمات تحویل پرینت سه بعدی کرده است بااینحال وی انتظار دارد که در آینده نزدیک افراد بسشتری به پرینترهای سه بعدی دسترسی داشته و قادر به  تهیه پرینت از سلفی های خود در خانه  باشند. Ilic در یک مصاحبه با CNBC  گفت: ” انتظار نداریم که افراد به سرعت به  پرینتر سه بعدی دسترسی پیدا کنند اما فکر می کنیم که این فناوری ارزان تر خواهد شد.” در حال حاضر این اپ روی هر دو نوع دستگاه های Apple’s iOS شامل گوشی های آیفون (iPhone 5 و بالاتر) و iPad و نیز دستگاه های آندرویدی (۵٫۰) در دسترس می باشد ، با این وجود موفقیت این اپ مشروط به این است که  قطعه سخت افزاری با نرم افزار دوربین سازگاری داشته باشد. اگرچه  این شرکت ها در حال شروع کار با سلفی های پرینت شده سه بعدی هستند،  اما موفقیت بسیار بیشتری را برای این فنآوری پیش بینی می کنند.

معرفی Dacuda نرم افزار موبایل اسکن سه بعدی

Caroline Walerud مدیر اجرایی  Volumental می گوید: “با در دسترس قرار گرفتتن این اپ روی تبلت ها  شاهد محصولات  سفارشی شده ای خواهیم بود که بطور گسترده ای نشان خواهند داد چگونه فنآوری سه بعدی می تواند محصولاتی را که بطور روزمره استفاده می کنیم تغییر می دهند.” “خرید  عینک های کاملا مناسب و یا کلاه ایمنی از  خانه  یا  در حال شروع  بازی کامپیوتری موردعلاقه تان را تصور کنید؛ همه اینها در نتیجه مدل سه بعدی سر شماست که  شما روی تبلت خود ثبت کرده اید!” Dacuda  و  Volumental  این هفته از نرم افزار جدید خود را در کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونا  رونمایی خواهند کرد و یک تبلت آندروید Dell Venue 8 7000 را  بخاطر  تراشه قدرتمند Moorefield  و دوربین آنبورد Intel RealSense آن بعنوان  دستگاه نمایشی  انتخاب کرده اند. Ilic می افزاید:” دیدگاه ما ارائه توانایی ثبت و به اشتراک گذاری تجربه های زیبایی  به کاربران ظرف چندثانیه تنها با استفاده از  دستگاه های موبایل آنهاست.” بهرحال چه کاربران پرینت سه بعدی از سلفی های خود را انتخاب کنند یا نه، توانایی داشتن اسکن های سه بعدی از سر برای ایجاد پرینت های سه بعدی مستقیما از یک iPhone قطعا یک فنآوری خواستنی است.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code