سردمدار فروش پرینترهای سه بعدی تاسال 2019 چین خواهد بود

سردمدار فروش پرینترهای سه بعدی تاسال ۲۰۱۹ چین خواهد بود

بر اساس آماری که International Data Corporation ارایه داده، در سال ۲۰۱۵ مبلغی در حدود ۱۱ میلیارد دلار در حوزه‌ی پرینترهای سه‌بعدی خرج شده و این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۲۷ میلیارد دلار خواهد رسید. گفته می‌شود که تا سال ۲۰۱۹ چین کشور اول تولید دستگاه‌ها و لوازم جانبی تکنولوژی پرینت سه‌بعدی خواهد بود.

در سال‌های اخیر تعداد پرینترهای سه‌بعدی و تجهیزات و مواد لازم برای این تکنولوژی با سرعت بالایی رشد داشته و این اقلام دامنه‌ی قیمت گسترده‌تری پیدا کرده‌اند، به طوری که الان در مقایسه با سه سال قبل، شرکت‌های بیش‌تری قادر به خرید این دستگاه و تامین ابزار مربوط به آن هستند.

تصور می‌شود که در آینده هم مناطق آسیای شرقی، امریکا و اروپای غربی سهم بیش‌تری در سرمایه‌گذاری روی پرینترهای سه‌بعدی داشته باشند. IDC اعلام می‌کند که سهم فعلی مجموع این مناطق روی پرینترهای سه‌بعدی چیزی حدود ۵۹٫۲ درصد است که تصور می‌شود تا ۲۰۱۹ به ۷۰ درصد افزایش پیدا کند. ضمن این‌که تا آن زمان، کشور چین به سردمدار تولید سخت‌افزار و ارایه‌ی خدمات مربوط به پرینت سه‌بعدی تبدیل خواهد شد.

سردمدار فروش پرینترهای سه بعدی تاسال 2019 چین خواهد بود

در سه فصل مالی ابتدایی ۲۰۱۵ شاهد رشد ۳۵ درصدی فروش پرینترهای سه‌بعدی در دنیا بودیم. در این دوره از جمعا ۱۷۳۹۶۲ دستگاهی که در بازار جهانی فروخته شد، ۹۵ درصدشان پرینترهای شخصی/دسکتاپ بودند؛ قیمت اکثر این دستگاه‌ها زیر ۵۰۰۰ دلار است. در سه فصل مالی ابتدایی ۲۰۱۵ تایوان با ۱۷ درصد سهم خرید در بازار جهانی، به عنوان کشور اول در خرید پرینترهای شخصی/دسکتاپ معرفی شد.

تکنولوژی پرینت سه بعدی با سرعت زیادی رو به پیشرفت و رواج یافتن است و کشورهای زیادی مشغول سرمایه‌گذاری روی این بخش هستند. در سال‌های اخیر به طرز قابل توجهی به تعداد وسایلی که پرینت سه‌بعدی شده‌اند، افزوده شده و از کفش‌های ورزشی و سرامیک گرفته تا اعضای پیوندی بدن انسان و حتی حیوانات، رگ‌های خونی، قلب و بافت کبدی پرینت سه‌بعدی می‌شوند.

fardad3d

منبع :http://www.topinearth.ir

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code