ساخت ماکت سان فرانسیسکو باپرینتر سه بعدی

ساخت ماکت سان فرانسیسکو باپرینتر سه بعدی

پرینت سه بعدی ماکت سان فرانسیسکو توسط Autodesk و Steelblue رونمایی شد که میتوان آینده سان فرانسیسکو را درآن دید.پرینتر سه بعدی فرداد

این مدل ناحیه ای بالغ بر ۱۵۵ بلوک را پوشش میدهد که شامل محلات Financial و South of Market، از جمله پارک AT & T، ساختمان فری و موزه هنرهای معاصر سانفرانسیسکو است.

این مدل برای Tishman Speyer که سازنده ی املاک است به عنوان ابزار بازاریابی ایجاد شد. البته این مدل بینشی جدید را در ارتباط با چند طرح ساخت و ساز در حال انجام در منطقه در اختیار تصمیم گیرندگان برنامه ریزی شهری قرار میدهد.

ساخت ماکت سان فرانسیسکو باپرینتر سه بعدی

این مدل بر روی کارگاه Pier 9 در Autodesk روی دو پرینتر سه بعدی  Objet Connex 500 با وضوح چاپ ۱۶ میکرون چاپ شد. مدلهای دیجیتالی توسط تیم Steelblue ایجاد شد که آنها از فتوگرامتری، داده های برنامه ریزی شهر و نقشه های معماری ساخته شده اند. دو ماه طول کشید تا پرینت سه بعدی واقعی به اتمام برسد – دو پرینتر روز و شب کار کردند و لایه ای از رزین را یکی پس از دیگری بکار بردند.

به گفته ی اوبراین چالمرز، رئیس شرکت Steelblue: «برای سازندگان، معماران، برنامه ریزان شهری، مسئولان شهری و عموم مردم هیچ چیز مانند یک مدل مقیاسی (ماکت) از شهرشان برای بدست آوردن درکی جدیدی در ارتباط با محیط اطرافشان نمیتواند موثر باشد.

با استفاده از پرینت سه بعدی، قابلیت نمونه سازی سریعی را اضافه میکنیم. میتوانیم به مبادله در ساختمان و یا بلوکهای کامل شهری بپردازیم تا در دوران به سرعت در حال تحول، گزینه های طراحی را کشف کنیم و مدل را به روز نگهداریم».

ساخت ماکت سان فرانسیسکو باپرینتر سه بعدی
«اضافه کردن لایه های تصویری حتی به ما قدرت بیشتری را در درک و تجسم نحوه ی تاثیر ساختمانها و زیرساخت جدید بر چشمانداز شهری و افرادی که در آنجا زندگی و کار میکنند خواهد داد».

پرینت سه بعدی این ماکت چنان موفق بوده است که Steelblue در حال حاضر مدل سایر شهرها را نیز چاپ میکند.

مدل سان فرانسیسکو با Tishman Speyer باقی میماند، و انتظار میرود که چاپ برنامه ریزی شده ی دوم مدل در نرم افزار Autodesk Gallery که در معرض عموم قرار خواهد داشت نمایش داده شود.

fardad3d

منبع:http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code