ساخت یک سری اتصالات برای لوازم خانگی باپرینترسه بعدی

تکنولوژی پرینت سه بعدی در حال نفوذ به خانه مشتریان خصوصی در سرتاسر جهان است اما با تمام قابلیت های پرینتر سه بعدی هنوز به یک تکنولوٰژی خانوادگی تبدیل نشده است و این موضوع باعث یک محرک برای یک دانشجوی مجارستانی شده است .و این سوال در ذهن او ایجاد شده که چگونه پرینتر سه بعدی می تواند به عنوان یک وسیله پر کابرد وارد خانه ها شود و نه فقط به صورت یک وسیله سرگرمی.و این موضوع باعث شد که او یک سری اتصالات خانگی با کمک پرینتر سه بعدی  تولید و پرینت کند که کارکرد بالا دارد و همچنین با تلفیق آنها  با ابزار دیگردر اشیای تزیینی و مبلمان منزل و اشیای خانگی مفید و قابل کاربرد باشد. 

olle gllerte (گلرت) یک دانشجوی مجارستانی ۲۴ساله که دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر موهولی ناگی است  .

نمونه هایی از این اتصالات که گلرت طراحی و پرینت کرده است:

joint 3

joint 4

او می گوید به دلیل ارزان بودن تکنولوژی FDM در پرینت سه بعدی  نسبت به قبل باعث شد که این تمایل به وجود آید که نه تنها این به عنوان نمونه اولیه بلکه به عنوان محصول نهایی تلقی شود و می توان از آن به راحتی استفاده کرد. 

او در تحقیقاتش در جهت تبدیل اشیا پرینت شده سه بعدی به تکنولوژی خانگی می گوید اگر بتوانیم مثلا با استفاده از پرینتر سه بعدی مبلمان خانه خود را بسازیم یک تجربه خاص به وجو می آید اما اگر نیازمند یک پرینتر سه بعدی بسیاز بزرگ و خلق تعداد زیادی از اشیای غیر قابل استفاده هستید می توانید با پرینت سه بعدی چند اتصال کوچک این گار را انجام دهید و اشیای بزرگ را به هم متصل کنیدو حتی بخشهای بسیار مشکل را ساخت و همیشه هم این کار شدنی است.   

joint 8

او در تحقیقاتش از نرم افزار سه بعدی Rhinoceros برای طراحی استفاده کرده است و کل روند طراحی حدود ۳ماه طول کشیده است و مدت این زمان تحقیقات را نیز در برمی گیرد.به صورت ایده‌ال، این اتصالات باید تا آنجا که ممکن است مودولار باشند تا بتوان ورقها را به مواد مورد نظر، بدان شکلی که نیاز است، متصل نمود. بنابراین من ابتدا بخشهایی را تست کردم تا بتوانم بهترین را را برای تثبیت اتصالات در تخته های سه لا، بیابم. بعد از آن من فرم نهایی را طراحی نمودم که از هر ماده ای  می شد در آنها استفاده کرد، گلرت، چیزی که اکنون مورد نیاز است را به ما می گوید. “

گلرت همچنین این اتصالات را برای صنایع ساختاری FDM 3D طراحی نمود، چراکه ارزانترین، ساده ترین و در دسترس ترین تکنولوژی بود. به هر حال الگو با استفاده از تکنولوژی SLS، تحت پشتیبانی Varinex پرینت گردید.این یک فرصت عالی بود. او می گوید می خواهم این تکنولوژی را امتحان کنم تا ببینم که این کار را می توان در روی پلاستیکهای مختلف مورد استفاده قرار داد. با این وجود او احساس می کند FDM 3D، چه بروش ABS و چه PLA تنها راه تجاری قابل دسترس می باشد که از این اتصالات استفاده می کند. پرینت سه بعدی با ABS برای هر اتصال، ۷ ساعت زمان می برد ، هرچند نوع پرینتر نیز بر روی آن زمان تاثیر دارد.

joint 13joint 10joint 14

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code