ساخت ربات برای کودکان باپرینتر سه بعدی

ساخت ربات برای کودکان باپرینتر سه بعدی

با اینکه با روبوتهای زیادی آشنا هستیم که توسط پرینترهای سه بعدی پرینت می شوند و دوست داریم اطلاعاتی را درباره آنها با خوانندگان خود به اشتراک گذاریم اما متاسفانه سرهم کردن اکثر آنها آسان نیست. به هر حال، حتی اگر نحوه کار کردن با یک پرینتر سه بعدی را نیز بدانید، اکثر این پروژه ها نیاز به دانشی دقیق درباره اصول ابتدایی مهندسی، برنامه نویسی و الکترونیک دارند. با اینکه اکثر این اطلاعات را می توان در طول زمان یاد گرفت، در ابتدا کار کردن با این سیستم ه سخت به نظر می رسد.

ساخت ربات برای کودکان باپرینتر سه بعدی

دقیقا به همین دلیل است که برقراری یک کمپین جمع آوری کمک های مالی ( از طریق سایتKickstarter ) برای کیت آموزشی روبی لازم به نظر می رسد. هدف این کیت کمک کردن به افراد در تمام گروه های سنی در یادگیری برنامه نویسی، طراحی سه بعدی و نکات دنیای روبوتیک است. شاید در ابتدا یادگیری از طریق سر هم کردن یک وسیله بازی ایده ای بچه گانه به نظر برسد اما این روش یکی از بهترین روش ها برای یادگیری اطلاعات جدید است.

علاوه بر این، روبی وسیله ای سرگرم کننده است , توسعه یافته توسط کمپانی Socially Shapedمستقر در سیاتل , روبی یک ماشین روبوتیک با چهار چرخ است که حتی قادر است تعادل خود  بر روی دو چرخ نگه دارد و حرکت کند. چنانچه تعادلش بر هم خورد می تواند بار دیگر به وضعیت قبلی باز گردد.

ساخت ربات برای کودکان باپرینتر سه بعدی

به عنوان بخشی از این پروسه ی آموزشی، روبی شما را با الفبای برنامه نویسی ( به هر زبانی) ،Arduino، Rasberry Pi ، Linux، ارتباطات بر پایه وای فای و بلوتوث آشنا می کند همچنین نحوه استفاده از حس گرها، موتورهای پله ای و سایر وسایل الکترونیکی معمول را به شما یاد می دهد.

به طور خلاصه، هر آنچه را که اغلب برای پروژه های روبوت های پرینت سه بعدی شده توسط پرینترهای سه بعدی می بینید یاد خواهید گرفت. طراحان روبی می گویند: ” شما می توانید شخصیت روبی را آنطور که دوست دارید برنامه ریزی کنید و برنامه نویسی یاد بگیرید. می توانید ماشین بینایی و حسگرها را اضافه کنید و اصول اولیه الکترونیک را فرا بگیرید. می توانید به روبی یاد بدهید که از دستورات صوتی شما پیروی کند و زمان را اعلام کند.” این ویژگیها بسیارجالب به نظر می رسند.

ساخت ربات برای کودکان باپرینتر سه بعدی

روبی ابتدایی

علاوه بر این ها، سه کیت مختلف برای سه گروه با توانایی های متفاوت در نظر گرفته شده است: روبی ابتدایی، روبی استاندارد، و روبی نابغه. همانطور که انتظار می رود اولین مورد مخصوص کودکان و افرادی است که هیچ دانشی از روبوتیک ندارند.

” تنها لازم است  آن را بر اساس راهنمای قدم به قدم ما سر هم کنید و سپس از یک مجموعه باطری استفاده کنید. ما کیت های پیشرفته را برای روبی ابتدایی در نظر گرفته ایم تا آن را تبدیل به روبی استاندارد کند و یا حتی بعدا آن را تا سطح روبی نابغه برساند.” دو کیت دیگر مشخصا برای ساخت های پیچیده تر است – مثلا روبی استاندارد می تواند از طریق ژیروسکوپ بر روی دو چرخ خود حرکت کند در حالی که روبی نابغه به دستورات صوتی پاسخ می دهد.

ساخت ربات برای کودکان باپرینتر سه بعدی

روبی استاندارد

طبق آنچه انتظار دارید، این کیت آموزشی شما را به خوبی با نحوه کار با پرینترهای سه بعدی آشنا می کند. ” به جای آلیاژ آلمینیوم، روبی با تکنولوژی به روز پرینت سه بعدی و پلاستیک قابل تجزیه که مناسب طبیعت است ساخته شده است. بدنه روبی مخصوصا ساده طراحی کرده شده تا شما هم بتوانید خلاقیت هنریتان را به کار گیرید.

شما قادر هستید سریعا ظاهر روبی را با قطعات پرینت سه بعدی شده ی سفارشی خود تغییر دهید و طراحی خود را در سایت SociallyShaped.com به اشتراک بگذارید.” یا این وجود، برای آن هایی که پرینتر سه بعدی ندارند، کیت اصلی روبی شامل تمام قطعات سه بعدی است که به آن ها احتیاج دارید.

 

 

 

fardad3d 

منبع : http://persia3dprinter.ir

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code