ساخت جدیدترین کفش فوتبال Nike با پرینتر سه بعدی

ساخت جدیدترین کفش فوتبال Nike با پرینتر سه بعدی

شرکت نایک اعلام کرد سه شنبه , Nike Vapor Ultimate Cleat (کفش عاجدار) خود را رونمایی می کند. این کفش عاجدار جدید، تکنولوژی های Flyknit و Carbon V-plate نایک را با هم ترکیب کرده است تا یک کفش عالی برای فوتبال ایجاد کند. یک بخش جدایی ناپذیر از Nike Vapor Ultimate همانCarbon V-plate آن است, نایک Carbon V-plate را برای Nike Vapor Carbon 2014 Elite اعلام نمود. این تکنولوژی امکان شتاب گیری چند جهته را فراهم می کند که برای فوتبالیست ها بسیار مهم است.

مطابق اعلام نایک، گل میخ های موجود در Nike Vapor Ultimate برای کشش با لغزش صفر طراحی شده اند. الگوی آنها امکان “حرکت پای عقبی، کات های دقیق برای رد کردن تکل حریف، و پیشرانه انفجاری لازم برای ایجاد یک حرکت استارت شدید را فراهم می آورد. این صفحه همچنین دارای سیستم کششی ۳ star است که امکان جابجایی کلی مطمئن تر را فراهم می سازد.

Carbon V-plate اولین پلیت از پرینت سه بعدی نایک و تست تجهیزات است. در طراحی صفحه گل میخ های کفش، پرینت سه بعدی بسیار حیاتی بود که به مهندسین نایک امکان داد اشکال را طوری ایجاد و طراحی کنند که با کمک فرایندهای ساخت رایج و سنتی امکان ساخت آنها نبود. همچنین پرینت سه بعدی امکان ایجاد سریع نمونه های اولیه را فراهم می آورد.

ساخت جدیدترین کفش فوتبال Nike با پرینتر سه بعدی

کن لینک، مدیر طراحی گل میخ های فوتبالی نایک می گوید: “پرینت سه بعدی روش طراحی ما برای پلیت های گل میخ کفش ها(حتی فراتر از کفش های فوتبال) را با تحول اساسی روبرو کرد. این فرایند به نایک این توانایی را داد که نوآوری را شتاب بخشد و راه حل هایی ایجاد کند که با وجود محدودیت های فرایندهای رایج ساخت، امکان انجام آنها نبود.”

زمانی تکنولوژی Carbon V-plate مورد توجه قرار گرفت که با تکنولوژی Nike Flyknit ترکیب شد و تحول اساسی در گل میخ کفش هاایجاد کرد. Nike Flyknit شبیه دستکش است و یک قطعه تک جزئی بالای آن کل پا را در بر می گیرد تا یک تناسب مناسبتر ارائه نماید که مستحکم و با دوام باشد.

لینک می گوید “ما یک کفش تولید کرده ایم که می تواند در برابر نیروهای ایجاد شده توسط ورزشکاران زمین فوتبال مقاومت کند. Flywire و Nike Flyknit با هم ترکیب شده اند تا تناسب شبیه جوراب به عنوان پوست ثانویه ایجاد کنند تا با  پای هر ورزشکار و استایل بازی او سازگار باشد. این کفش با جدیدترین تکنولوژی روز یعنی پرینت سه بعدی ترکیب شده تا به ورزشکاران امکان فعالیت در بالاترین سطوح حرفه ای را بدهد.

The Nike Vapor Ultimate در حال حاضر برای پیش فروش در سایت Nike.com به مبلغ ۲۵۰ دلار موجود است.

fardad3d

منبع: http://persia3dprinter.ir

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code