ربات پل‌سازبا قطعات تولید‌شده درپرینتر سه‌بعدی

ربات پل‌سازبا قطعات تولید‌شده درپرینتر سه‌ بعدی

یک شرکت نوپای هلندی با نام MX3D با استفاده از فناوری پرینت سه‌بعدی و ربات چاپگر معلق، یک سیستم پل‌ساز درست کرده است که پرینتر، قطعات پل را چاپ می‌کند و ربات آنها را سرهم کرده و پل می‌سازد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از CNN، این شرکت با کمک این سیستم، یک پل روی یکی از رودخانه‌های آمستردام شده است.

MX3D معتقد است که فناوری پرینت سه‌ بعدی تاکنون کارهای زیادی را برای انسان انجام داده است، از ساخت قطعات ساختمانی تا اندام و بافت‌های بدن اما الان زمانی است که باید از این فناوری برای ساخت اشیای دیگر استفاده شود. در واقع، این شرکت با استفاده از قابلیت چندمحوری و معلق بودن، سیستم ربات و پرینتر سه‌بعدی، امکان ساخت اشیا در هوا را فراهم آورده است.

ربات پل‌سازبا قطعات تولید‌شده درپرینتر سه‌ بعدی

این شرکت در وب‌سایت خود نوشته: «موفق شده‌ایم در بخش تحقیق و توسعه‌، فناوری رباتیک مقرون به‌صرفه‌ای را توسعه دهیم که می‌تواند اشیای کاربردی را خلق کند. ما با کمک این سیستم توانستیم یک پل فلزی و بسیار زیبا در آمستردام بسازیم».

ربات پل‌سازبا قطعات تولید‌شده درپرینتر سه‌ بعدی

تکنیکی که در ساخت این پل به کار برده می‌شود به این صورت است که در ابتدا پرینتر رشته‌های فولادی را با جوش دادن قطعات کوچک فلز مذاب به یکدیگر ایجاد می‌کند و سپس استحکام پل مورد نظر را با اضافه کردن رشته‌های دیگر افزایش می‌دهد. در نهایت ربات با تکیه روی بخش ساخته شده، جلوتر می‌رود و بقیه پل را می‌سازد.

fardad3d 

منبع: http://3dpmag.ir

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code