تیک آف جت جنگنده Tornado با قطعات کاربردی پرینت سه بعدی

تیک آف جت جنگنده Tornado با قطعات کاربردی پرینت سه بعدی

دنیای هوافضا یکی از مجموعه صنایعی می باشد که از مزایای تکامل پرینت سه بعدی بهره برده، به طوری که تست موتور راکت پرینت سه بعدی ناسا در سال گذشته تنها یکی از نمونه های این زمینه به شمار می رود.

اکنون گروه BAE Systems خبر از طراحی تولید قطعات کاربردی پرینت سه بعدی خود را توسط مهندسان پایگاه نظامی هوایی Marham نیروی هوایی سلطنتی (RAF) داده اند که برای اولین بار در تیک آف جت های جنگنده تورنادو فرودگاه شرکت BAE Systems در وارتون ونکشایر به پرواز درآمدند.

اگرچه نام اجزای خاص نصب شده در هواپیما اعلام نشده است، BAE Systems می گوید که گروه مهندسی جنگنده وی در حال توسعه بخش های آماده استفاده پرینت سه بعدی از جمله پوشش های محافظ برای سیستم های رادیویی کابین، پایه های حمایتی بر روی درب های ورودی هوا و نرده های حفاظتی شفت های تیک آف می باشند.

تیک آف جت جنگنده Tornado با قطعات کاربردی پرینت سه بعدی

انتظار می رود که با برداشتن این گام، کاهش قابل توجهی را در هزینه های تعمیر، نگهداری و خدمات RAF به میزان بیش از ۱٫۲ میلیون پوند (۱٫۹۷ میلیون دلار) در چهار سال آینده شاهد باشیم. کمپانی تولید کننده با گزارش اینکه برخی از قطعات کمتر از ۱۰۰ پوند (۱۶۵ دلار) جهت تولید نیاز دارند، می گوید تکنولوژی پرینت سه بعدی پیش از این موجب ذخیره بیش از ۳۰۰۰۰۰ پوند (۴۹۲۰۰۰ دلار) برای آن شده است.

مایک موری، مدیر بخش یکپارچه سازی بدنه BAE Systems می گوید: ” شما می توانید به تولید محصولات و یا هرچیز دیگری بنا به نوع خواسته خود با این تکولوژی بپردازید، به این معنی که حتی می توان از دیگر پلتفرم ها مانند کشتی ها و یا حامل های هواپیماها نیز پشتیبانی نمود.

و اگر بتوان از این دستگاه های تولیدی در خط مقدم جبهه ها بهره برد، همچنین موجب بخشیدن قابلیت های بهبودیافته ای خواهد شد که به صورت سنتی نمی توانستیم به آن برسیم.”

تیک آف جت جنگنده Tornado با قطعات کاربردی پرینت سه بعدی

     fardad3d

منبع :http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code