تولید اولین تپانچه فلزی باپرینتر سه بعدی

تولید اولین تپانچه فلزی باپرینتر سه بعدی

یک شرکت مستقر در تگزاس از یک اسلحه گرم کلاسیک یک قرنی به عنوان طرح اصلی اولین تپانچه فلزی پرینت سه بعدی استفاده کرده است. این شرکت با نام Solid Concepts با استفاده از روش تف جوشی لیزری(laser sintering) جهت ایجاد یک مدل کاملا کاربردی تپانچه اتوماتیک ۱۹۱۱، تازه ترین نمایش پتانسیل تکنیک های پرینت سه بعدی را در پردازش صنعتی نشان داده است.

اسلحه های پرینت سه بعدی اشیای جدیدی نیستند اما اغلب این اسلحه های تولید شده تاکنون از پلاستیک ساخته شده بودند و این موجب می شد که آن ها اسلحه های فشرده گران قیمتی باشند که دارای خطر بیشتری برای تیرانداز نسبت به هدف باشند. برخی کمپانی ها اجزای فلزی اسلحه را تولید کرده اند اما تا به امروز این عمل بسیار بی سابقه بوده است.

تولید اولین تپانچه فلزی باپرینتر سه بعدی

این نکته جالب است که Solid Concepts یکی از رهبران زمینه پرینت سه بعدی جهان، سلاح کمری۱۹۱۱ ۴۵ACP را به عنوان مدل خود برگزیده است. این هفت تیر نوعی کلاسیک بوده و برای مدت زمان طولانی از سلاح های مورد علاقه ارتش ها، سازمان های اجرای احکام، علاقمندان به تیراندازی و هنرمندان تخیلی به شمار می رفته است اما چیزی که باعث برجستگی آن شده این است که هنگامی که این اسلحه توسط جان براونینگ طراحی شد، او طرح قطعات کار خود را دوبعدی ساخته بود.

درواقع او چیدمان را با استفاده از قطعات مقوایی اجزا مرتب سازی کرده است. ماهیت کلاسیک و طراحی عمومی این اسلحه موجب جذب Solid Concepts شده است.

بنا به اعلام این شرکت، بیش از ۳۰ جز با استفاده از فرآیند تف جوشی لیزری ساخته شده است که در آن فلزات پودر شده توسط لیزر در لایه هایی با استفاده از طرح دیجیتالی ذوب می شده اند. سپس یک لایه از پودر ذوب می شده و دستگاه چاپ لایه دیگر را تنظیم ساخته و این روند ادامه می یافت. هنگامی که فرایند در نهایت تکمیل شد، پودر اضافی حذف و قطعات نهایی سرد و سخت می شود.

تولید اولین تپانچه فلزی باپرینتر سه بعدی

۱۹۱۱ از ۳۳ فولاد ضد زنگ و ۶۲۵ جز تشکیل شده و حتی دسته فیبر کربن نایلونی آن نیز چاپ شده است. برخلاف اسلحه های پلاستیکی سابق، لوله تفنگ فولادی ۱۹۱۱ به طور موثری ساخته شده است. Solid Concepts علاقمند به تاکید بر این مساله است اگرچه برخی تجهیزات دستی مورد استفاده در تکمیل این اسلحه ماشینی نبوده اند. مونتاژ ۱۹۱۱ کمتر از هفت دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

Solid Concept می گوید هدف اصلی این عمل ایجاد یک تپانچه ارزان تر نبوده است بلکه نشان دادن این موضوع بود که پرینت سه بعدی به نقطه ای رسیده که می تواند در دنیای واقعی و برای ابزارهای واقعی به همان خوبی و یا حتی بهتر از تکنیک های معمولی و عرفی به کار گرفته شود. در این مورد بخش های پرینتی نسبت به قطعات ریخته گری شده دارای منفذهای کمتری می باشند و می توانند نسبت به ماشینکاری متعارف سریع تر ساخته شوند و پیچیده تر باشند.

تولید اولین تپانچه فلزی باپرینتر سه بعدی

کنت فایراستون معاون بخش ساخت افزودنی Solid Concepts می گوید: ” مفهوم کلی استفاده از فرآیند تف جوشی لیزری در پرینت سه بعدی اسلحه فلزی جهت اثبات قابلیت اطمینان، دقت و قابلیت استفاده از پرینت سه بعدی فلزی به عنوان نمونه های اولیه کاربردی و محصولات نهایی بوده است.” او ادامه می دهد: ” از تصورات غلط رایج است که می پنداریم پرینت سه بعدی به اندازه کافی قوی و یا دقیق نمی باشد و ما می خواهیم این طرز فکر مردم را تغییر دهیم.”

در نهایت از این اسلحه پرینتی در فشار ۲۰,۰۰۰psi از هر تیر با تعداد شلیک موفق ۵۰ بار و حتی تیراندازی مستقیم به هدف از فاصله ۲۷ متری استفاده شده است.

تولید اولین تپانچه فلزی باپرینتر سه بعدی

فایراستون می گوید: ” ما ثابت کردیم که این کار عملی می باشد، این تکنولوژی اکنون قابل دسترس است و می توانیم اسلحه ای را با استفاده ازپرینت سه بعدی فلزی بسازیم. و ما این کار را به صورت قانونی انجام داده ایم. درواقع تا جایی که می دانیم ما تنها ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی با مجوز سلاح های گرم فدرال (FFL) هستیم. در حال حاضر اگر یک مشتری تایید شده نیاز به یک اسلحه منحصر بفرد داشته باشد می توانیم در عرض پنج روز این اسلحه را به او تحویل دهیم.”

با توجه به محتویات وبلاگ Solid Concepts، مهندسان اجرا کننده ماشین آلات این کمپانی از نخبگان بوده و در کار مورد نظر خود دارای تخصص کافی می باشند و از دنیای پرینت سه بعدی به خوبی اطلاع دارند. این شرکت هنوز هزینه نهایی تپانچه پرینتی خود را محاسبه نکرده است.

fardad3d

منبع:http://www.3ders.org

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code