تولیددوربین توپی بوسیله پرینتر سه بعدی

کسانی که پینت بال و یا بازیهای کامپیوتری اکشن را تجربه کرده اند می دانند که بزرگترین تهدید زمانیست که وارد فضایی جدید و ناشناخته می شوند و نمی دانند آیا کسی پشت یکی از دیوارها و یا گوشه ها مخفی شده یا نه؟

محققان و پژوهشگران سالها در تلاشند تا بتوانند روش و یا روشهایی ابداع کنند که احتمال زخمی شدن و یا کشته شدن را کاهش دهد و این تنها زمانی محقق می شود که بتوانند با موقعیت محل آشنا شوند و بتوانند ببینند که چه چیزی در انتظار آنهاست. این موضوع زمانی حائز اهمیت است که صحبت از مرگ و زندگی به صورت واقعیست.

 

با استفاده از دوربین توپی قبل از ورود می توان به راحتی فهمید که چه چیزی پشت دیوارها و یا اتاقهای ناشناخته پنهان است , تنها کافیست دوربین توپی شکل را به داخل اتاق پرتاب کرد.

سرمایه گذاری این محصول توسط یک شرکت تازه تآسیس به نام Bounce Imaging انجام شده , این شرکت امیدوار است این محصول را به زودی به تولید انبوه برساند. این محصول با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخته شده که متشکل از چندین دوربین و سنسور است و تصاویر پارانرمای تولید شده را به گوشی های هوشمند ارسال می نماید. این شرکت توسط آقای Francisco Aguilarکه یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه MIT می باشد پایه گذاری شد.

 

در خبرهای دانشگاه MIT آمده است که این محصول کمک بسیار اساسی و در عین حال ابتدایی برای شناسایی نقاط خطرناک است. این محصول از ابتدای مراحل طراحی تا تولید توانسته است چنیدن جایزه مختلف را به خود اختصاص دهد. قابل ذکر است که بدنه این توپ با استفاده از پرینتر سه بعدی تولید می شود.

 

 

اندازه این دوربین توپی , کوچک است و به راحتی در دست جای می گیرد همچنین به راحتی می توان آن را به کمربندهای تجهیزات پلیسی بست. این محصول از شش دوربین تشکیل شده است و قادر است تصاویر زنده از محیط مورد استفاده را تهیه نموده و به گوشی هوشمندی که نرم افزار مربوطه روی آن نصب شده منتقل نماید. بر اساس اظهار نظر شرکت سازنده، باطری داخلی این توپ می تواند به مدت ۳۰ دقیقه تصاویر زنده ارسال نماید که زمان قابل قبولی بخصوص در ماموریتهای پلیسی می باشد. استفاده از پرینترهای سه بعدی باعث شده زمان ساخت و همچنین هزینه ساخت نمونه های اولیه به شدت کاهش یابد.

 

 

طبق اظهار نظر محققین سازنده این محصول، یکی از سخت ترین قسمتهای کار نصب قطعات بر روی بدنه دوربین توپی و همچنین سیم کشی آن است ولی با استفاده از پرینتر سه بعدی کار ساخت بدنه بسیار ساده می شود.

 

 

بدون شک هزینه بسیار پائین و همچنین سرعت عملکرد بالای پرینترهای سه بعدی باعث می شود تا به راحتی بتوان این محصولات را طراحی، ساخت و آزمایش نمود. بر اساس اظهارات سازنده این توپ، آنها همیشه با حجم بالایی از درخواست پلیس مواجه بودند تا محصولی تولید شود که کارایی بسیار بالایی داشته باشد و همچنین کار با آن آسان باشد. به وسیله این دوربین برای انها تصویر زنده فراهم می شود درحالیکه آنها به عکس نیز راضی بودند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code