توسعه قلم‌ پرینت سه‌بعدی سبک‌تر و باریک‌ترتوسط مجموعه‌ Lix(لیکس)

توسعه قلم‌چاپ سه‌بعدی سبک‌تر و باریک‌ترتوسط مجموعه‌ Lix

پیش از این نگاهی کوتاه بر پرینتر سه‌بعدی دستی 3Doodler داشته‌ایم که محصولی جذاب بود. با قلم ۳Doodler پس از کمی تمرین می‌توانید اشکال فوق‌العاده‌ای را خلق کنید که در مطلب پیش به نمونه‌هایی از آن اشاره شد. اما اگر این محصول و سایر مدل‌های مشابه با آن را بزرگ و ضخیم و سنگین می‌دانید، اکنون کمپانی لندنی Lix Pen به کمک شما آمده است. قلم چاپ سه‌بعدی این مجموعه، کوچک‌ترین قلم جهان نامیده شد.

قلم چاپ سه بعدی Lix Pen

قلم چاپ سه‌بعدی لیکس با استفاده از یک کابل ۱۲۵ سانتی‌متری که به پورت USB متصل می‌شود، قدرت خود را تامین می‌کند. این دستگاه از آلومینیوم ساخته شده و دارای ۱۶۴ میلی‌متر طول در ۱۴ میلی‌متر قطر است. نوارهای عمودی پلاستیکی ABS/PLA با قطر ۱٫۷۵ میلی‌متر و طول ۳۰ سانتی‌متر از بالای قلم در کنار پورت پاور، جهت تغذیه‌ی قلم وارد آن می‌شوند. سپس این نوارها راه خود را به سمت نازل گرم شده در سوی دیگر قلم پیدا می‌کنند (دمای قلم می‌تواند به ۱۹۰درجه سانتیگراد/۳۷۴ فارنهایت برسد). جریان قلم توسط دکمه‌هایی در بخش پایین کنترل می‌شود و هر رشته حداقل نیاز به چندین دقیقه برای ایجاد شدن دارد.

قلم چاپ سه بعدی Lix Pen

همانند قلم‌های بزرگ‌تر ۳Doodler و SwissPen، پلاستیک مذاب از نازل بیرون آمده و به سرعت خنک می‌شود، از این رو ساختارهای سه‌بعدی توسط این قلم و از قسمت پایین آن قابل ساختن هستند. با مقداری تمرین و یک دست ثابت که لرزش نداشته باشد، کاربران قادر به استفاده از این ابزار جهت ایجاد نمونه‌های پایه، خلق جواهرات معمولی و یا مجسمه‌های دکوری ساده، یا مدل‌های جذاب هستند.

قلم چاپ سه بعدی Lix Penقلم چاپ سه بعدی Lix Pen

قیمت قلم چاپ سه‌بعدی لیکس، ۱۴۰ دلار برآورد شده است. همچنین یک گروه سه نفره از مجموعه‌ی دلفین با نام‌های الوییز وود (Eloise Wood)، آنتون سوورو (Anton Suvorov) و اسماعیل باران (Ismail Baran) نسخه‌ی از همین قلم را با قیمت ۶۰ دلار توسعه داده‌اند. این پروژه جهت تامین بودجه‌ی مورد نیاز خود وارد کمپین Kickstarter شده است که طی هفته‌های آتی آغاز بکار می‌کند. عرضه‌ی آن نیز از ماه سپتامبر شروع می‌شود.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code