تلسکوپ فضای مقرون به صرفه با پرینتر سه بعدی

دوست داران صنعت سه بعدی بدون شک دیده اند که پرینت سه بعدی صنعتی مرتبا تیتر خبری دنیای هوافضا شده ،اما این بدان معنا نیست که علاقمندان به نجوم ازمزایای پرینت سه بعدی و پرینتر سه بعدی بی بهره باشند.  در حالی که یک تلسکوپ با کیفیت خوب می تواند بسیار گران قیمت باشد، یک تلسکوپ فضای مقرون به صرفه با پرینتر سه بعدی در ایندیگو ساخته شد :  Pikonساخت بریتانیا ،که به سادگیدریک  Raspberry Pi  و برخی قطعات پرینت سه بعدی قرار داده شده ،  تصاوی رزرق و برق دار از فضا گرفت.

این ابتکار جالب حاصل تفکرات  مارک وریگلی ، طراح و معلم انگلیسی با تجربیات فراوان در زمینه فیزیک است.مارکنیمه بازنشسته، در حال حاضر از طریق شرکت کوچک خود با اشتیاق زیاد به ترویج علم و فناوری متمرکز است.حدود یک سال پیش، او PiKon  را برای دانشگاه شفیلد "جشنواره ذهن " طراحی کرد ، که موفقیت برزگی بود.

او می گوید ، ما می خواستیم نشان دهیم چگونه این فن آوری می تواند به  یک، تلسکوپ خانگی DIY  در دسترس برای همه قرار تحقق بخشد ، اتفاقا، دقیقا همان چیزی است که جامعه را کاملا در بر میگیرد..

این اصطلاح برای توصیف فن آوری های جدیدی است که به طور غیر منتظره جایگزین آنهایی هستند که همانند پرینت سه بعدی کم هزینه می باشند .

پس تلسکوپ PiKon دقیقا چیست؟  PiKon بر مبنای تلسکوپ بازتاب نیوتنی می باشد.این طرح با استفاده از یک آینه مقعر (هدف) یک تصویر تشکیل می دهد که با استفاده از یک چشمی مورد بررسی قرار گرفته است.

مارک در وب سایت خود اینطور نوشت : آینه در یک لوله نصب شده و یک آینه ۴۵ درجه در مسیر نوری قرار داده شده تا اجازه دهد تصویر از سمت لوله مشاهده شود.

"تلسکوپ PiKon بر مبنای طراحی بسیار مشابه می باشد ، اما تصویر تشکیل شده از هدف بر روی سنسور عکس از یک دوربین رسبرپای متمرکز شده است.سنسور این دوربین به سادگی با جدا کردن(بازکردن پیچ) لنز دوربین قرار می گیرد.  به دلیل اندازه کوچک برد دوربین رسبرپای ، ممکن است برای سهولت در مونتاژ مجموعه آنرا در مسیر نورقرار دهند .مقدار شکست جزیی نور با انجام این کار  مشابه با روش نصب آینه 45درجه در طرح مرسوم نیوتنی است.

2

و قدرت بزرگنمایی آن کاملا قابل ملاحظه است. ، یک لنز ۵۰ میلی متربزرگنماییX1  می دهد. یک لنز۱۰۰  میلی متر می دهد بزرگنمایی X2  می دهد.فاصله کانونی آینه در PiKon  800 میلی متر است. بنابراین، برای فیلم ۳۵میلی متربزرگنماییx16  می دهد.اما سنسور دوربین رسبر پای فقط یک دهم اندازه یک قاب فیلم ۳۵ میلی متراست. بنابراین به طور موثر بزرگنمایی آن توسط این عامل از 10  به X160 افزایش یافته ، طبق ادعای مارک . نتیجه آن دیدی بسیار چشمگیر به آسمان شب است.و تلسکوپ فضایی قابل ملاحظه و ساده اما موثر موفقیتی بزرگ بود. ، پاسخ فوق العاده بود، بهمراه پوششمطبوعات ملی و هزاران بازدید در وب سایت PiKonic ما.

از آنجا که ما اولین پرینت سه بعدی رسبرپای  طراحی PiKon را برای دانشگاه شفیلد "جشنواره ذهن" تحویل دادیم ، واکنش گسترده ای از افرادی که خواستار ساخت آن بودند دریافت کردیم، طبق گفته های مارک .به همین دلیل، آنها شروع به طراحی کیت کردند که ارزان و در دسترس علاقمندان در همه جا  باشد ، و این تمام آن چیزی  است که این کمپین برای آن تلاش می کنند.

در حالی که نسخه اول نمونه اصلی متکی بر کانال نواری بود ، این کیت جدید بسیار در دسترس و یک پروژه بسیار سرگرم کننده برای کار با آن  می باشد .مارک  به خصوص امیدوار است که سازنده گان ، ستاره شناسان و مربیان بتوانند با کار و یادگیری از این کیت ها، و به نوبه خود دانش  را بصورت گسترده تر در دسترس بقیه جهان قرار دهند .

3

4

 

همچنان که قیمت ها بسیار عالی هستند.  با پیش پرداخت  مبلغ  20 پوند ،  برای تکمیل کیت با قطعات دلخواه  می توانید به  فایل های پرینت سه بعدی و دستورالعمل مونتاژ  دسترسی داشته باشید . شما می توانید تنها با ۲۰۰ پوند به کیت کامل دسترسی داشته باشید قطعات پرینت سه بعدی توسط ما در شفیلد ساخته خواهد شد . بسیاری از کیت های دیگر نیز در دسترس هستند، بنابراین برای پیدا کردن مورد مناسب برای نیازهایتان  می توانید به  کمپین Indiegogo برایPiKon سری بزنید .

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code