ترمیم فک بالایی یک بیمار با پرینتر سه بعدی

در آخرین خبر از دنیای پرینت سه بعدی ، معالجه یک بیمار با استفاده از  پرینترهای سه بعدی انجام شده است. این بیمار یک مرد ۴۱ ساله بنگلور بود به سرطان مبتلا شده بود.

به گزارش دیلی میل این مرد که بخش های مهمی از فک بالایی (سقف دهان) خود را در اثر سرطان از دست داده بود. در واقع پزشکان مجبور شده بودند تا بخش مهمی از فک او را به علت سرطان جدا کنند و به همین علت او دیگر قادر به خوردن و جویدن غذا بصورت طبیعی نبود.

برای ترمیم فک بالا(سینوز) و تهیه پروتزجانشین آن ، تهیه یک ماکت از باقیمانده بخشهای جمجمه بروش های سنتی و بدون استفاده از پرینترهای سه بعدی تقریبا غیر ممکن به نظر می رسید. پزشکان نخست با استفاده از دستگاه سیتی اسکن و همچنین اسکنرها توانستند نقشه کاملی از جمجمه تهیه کنند .

1413636579152_wps_18_While_the_idea_of_cruisin

سپس پزشکان به همراه متخصصان پرینت سه بعدی شرکت  Osteo 3d  توانستند تا با استفاده از یک پرینتر سه بعدی،  جمجمه بیمار را چاپ کنند و سپس با تشخیص فضای مورد نیاز پروتز، آن را برای این بیمار بسازند.

اکنون با استفاده از این پروتز میتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد. او اکنون قادر به جویدن و بلع غذاست و مچنین قادر است تا بصورت عادی صحبت کند و لبخند بزند.

1413636292051_Image_galleryImage_While_the_idea_of_cruisin

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code