باپرینترسه بعدی یک دستگاه تصفیه هوا برای چینی ها ساخته شد

    در سال ۲۰۱۵ با بالارفتن آلودگی هوادر شمال شرقی چین وضعیت هوا به وضعیت فرمز رسید. ومردم مجبور بودند از ماسک های گازبسته استفاده کنند و به دلیل این آلودگی فرزندان چینی در خانه می ماندند تا ازسلامت خود محافظت نمایند . یک ذره بنام pm2.5 در هوا وجود دارد که هنگام تنفس منجر به بیماری قلبی یا سرطان می شود و اخیرا مقدار این ذره به ۴۰برابر حد استاندارد جهانی خود رسیده است . 

ساخت اولین دستگاه تصفیه هوا با پرینتر سه بعدی

بخاطر دود سنگین در فراز پکن مردم در میدان تیانمن ماسک پوشیده­اند

در همین حین برای بحران آلودگی هوای چین شرکت نیانجینگ با استفاده از پرینترسه بعدی یک راه حل ارایه کرده و آن یک دستگاه تصفیه هوا با پرینتر سه بعدی کم هزینه که قادر به تصفیه فضایی ۲۰متر مربع می باشد. 

دستگاههای تصفیه قادر به جذب انواع آلاینده هاهستند که از جمله آن مواد حساسیت زا .غبار.گرده .باکتری مواد شیمیایی و حتی ذرات pm2.5 هستند. 

برخی از دستگاههای تصفیه گران قیمت هستند که در بازار چین تقریبا به ۱۵۰دلار به فروش می رسد  در صورتیکه می توان این دستگاههای تصفیه کننده هوا را با پرینتر سه بعدی به صورت کم هزینه و تقریبا حدود ۴۵دلار تولید کرد. 

یکی از سازندگان تصفیه کننده با پرینتر سه بعدی بنام لی جیا یو می گوید : وقتی می توانم این تصفیه کننده هوا را با طرح خودم و با قیمت پایین و کمترین هزینه مدل سازی و تولید کنم چرا این کار را انجام ندهم ؟؟

ساخت اولین دستگاه تصفیه هوا با پرینتر سه بعدی

این شرکت با استفاده از برش لیزر پوسته بیرونی و ساختار داخلی این تصفیه هوا را به همراه پرینتر سه بعدی تولید می کند . این دستگاه با مشخصات ارتفاع حدود ۳۰سانتی متربه روش پرینتر سه بعدی و دارای یک فن که هوای آلوده و فیلتر نشده را وارد محفظه می کند و خود محفظه شامل چند شبکه ­ای، توری جاذب غبار، پارچه بافته ­نشده، صفحه فعال­ شده کربنی، فیلترهای HEPA و کاغذ­های فیلتری الکترواستاتیک است که حداکثرآلاینده و مقدار زیاذی سموم را از بین می برد . 

این شرکت می تواند با پرینتر سه بعدی یک تصفیه هوارا به مدت ۲روز پرینت و تولید کند وهمچنین این شرکت می تواند این دستگاه را به صورت سفارشی ساخته تا در مکانهایی که از نظر آلودگی شدیدتر از جمله شمال شرقی چین هستند به کار رود. 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code